Serwis Megapliki.pl odłączył się od Interii

Dawid Kulbaka, 08-02-2010 | Źródło: Własne

Serwis Megapliki.pl będący do tej pory częścią portalu Interia.pl rozpoczyna działalność ponownie na własną rękę. Pytamy właścicieli witryny dlaczego podejęli taką decyzję.

Serwis Megapliki.pl funkcjonuje od 2003 roku i zajmuje się udostępnianiem legalnego oprogramowania. Wtryna przez ostatnie  trzy lata była pod skrzydłami portalu Interia wchodząc w skład grupy serwisów tematycznych Nowe Technologie. Obecnie, po odłączeniu się od portalu, szykuje nową wersję strony. Na kilka krótkich pytań odpowiedział nam założyciel Megaplików - Piotr Nosalski.
 
Jak wyglądała współpraca z portalem Interia.pl?
 
- Serwis Megapliki.pl był obsługiwany i prowadzony przez ten sam zespół pracowników , a efekt wartości dodanej polegał na szerszym wykorzystaniu pozycji silnego partnera.
 
- Zanim rozpoczęliśmy współpracę z portalem  Interia.pl  mieliśmy  ok. 30.000 unikalnych użytkowników, którzy generowali ponad 200.000 odsłon. Od rozwiązania umowy minęły zaledwie 2 dni, o statystykach będziemy informować na naszym blogu na początku przyszłego miesiąca.
 
Jaki jest powód rozstania z portalem?
 
- Rozstaliśmy  się z Interią ponieważ powstały rozbieżności dotyczące strategii rozwoju produktu i budowania silnej pozycji na rynku usług internetowych. Na dzień dzisiejszy nie skupiamy się na stratach i zyskach lecz na perspektywach rozwoju i wybieramy wariant optymalny w danej sytuacji.
 
W komunikacie prasowym zaznaczacie, że „celem na ten rok jest odbudowanie silnej pozycji serwisu sprzed rozpoczęcia współpracy z Interia.pl.” Mówiąc inaczej na współpracy z Interią straciliście. Dlaczego?
 
- Nie możemy powiedzieć, że straciliśmy ale nasze oczekiwania wynikające ze współpracy z silnym partnerem były większe. W wyniku współpracy serwis nie podniósł swojej pozycji do takiej jakiej oczekiwały strony  podpisując umowę.
 
Jakie są plany na przyszłość? 
 
- Wykorzystując doświadczenie chcielibyśmy mocno rozbudować i udoskonalić nową wersję Megaplików poprzez zmianę szaty graficznej  i dodaniu wielu nowych funkcjonalności. Tak założone plany są możliwe głównie poprzez większą samodzielność i jednoznaczność realizacji założonych celów strategicznego rozwoju produktu i  wykorzystanie siły nowej grupy serwisów internetowych CTI Internet.
Ocena 2.64/5 (52.82%) (376 głosów)
 • Śledzik
TAGI: interia   megapliki   portale  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.