Mytribe - komunikator społecznościowy Onetu

Dawid Kulbaka, 26-01-2010 | Źródło: Onet.pl

Grupa Onet.pl udostępniła w sieci wersję beta komunikatora społecznościowego Mytribe. To pierwszy w Polsce program, który ułatwia równoczesne korzystanie z wielu popularnych usług sieciowych – serwisów społecznościowych, komunikatorów, kont pocztowych, blogów czy feedów RSS.

 
Mytribe obecnie łączy w jednym miejscu konta kilkunastu popularnych w Polsce serwisów społecznościowych, w tym np. Facebook, Nasza-Klasa, MySpace, Twitter, Grono, Fotka, czy GoldenLine. Aplikacja powiadamia na bieżąco o interesujących użytkownika wydarzeniach i pozwala uczestniczyć w społecznościach dzięki wbudowanej przeglądarce internetowej.
 
Mytribe to również nowy komunikator, który pozwala zebrać w jednym miejscu wszystkie kontakty i rozmawiać z użytkownikami innych komunikatorów takich jak Gadu-Gadu, Tlen i inne.
 
- Serwisy społecznościowe, również w Polsce, cieszą się ogromną popularnością. Użytkownicy korzystają często z kilku nich jednocześnie, obsługując jednocześnie konta mailowe, czytając blogi, czy używając komunikatorów. Onet stworzył prostą i bezpieczną aplikację, o której można powiedzieć, że rozpoczyna nową kategorię komunikatorów społecznościowych – mówi Łukasz Wejchert, prezes Grupy Onet.pl
 
- Mytribe to pierwsza taka aplikacja w Polsce i jedna z pierwszych na świecie. Niebawem udostępnimy wersję na Maca i Linuxa. Wtyczki obsługujące poszczególne serwisu udostępniane są na otwartej licencji, co umożliwia rozwijanie ich, a także tworzenie całkowicie nowych. Dzięki temu każdy, nawet mniejszy serwis będzie mógł stworzyć plugin do mytribe – deklaruje Marcin Malinowski, Dyrektor Zarządzający Działem New Business Development Grupy Onet.pl.

 

Ocena 2.52/5 (50.42%) (380 głosów)
  • Śledzik
TAGI: onet   komunikatory   portale   mytribe  

Komentarze:


  • Dodał: Gość data: 2010-01-27
    za duzo tych komunikatorów i multidodaków społecznościowych ;/


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.