Francuskie "nie" dla Internet Explorera

Dawid Kulbaka, 19-01-2010 | Źródło: Sophos

Trwa czarna passa Microsoftu w Europie. Po niemieckim także francuski rząd radzi użytkownikom, aby przestali używać przeglądarki Internet Explorer do momentu załatania krytycznej luki w zabezpieczeniach.

Po tym jak agencje rządowe europejskich państw przestrzegają internautów przed korzystaniem z przeglądarki Internet Explorer do czasu wydania przez Microsoft łaty rozwiązującej problem, Sophos zdecydował się na wystosowanie komentarza:
 
- Wygląda na to, że rządy w Europie zaczynają doradzać społeczeństwu i instytucjom, aby zaprzestali używania najbardziej popularnej przeglądarki dopóki Microsoft nie upora się z naprawą krytycznej luki - powiedział Graham Cluley, starszy konsultant ds. bezpieczeństwa w Sophos.
 
- Jednak nagłe odsunięcie się od Internet Explorera nie w każdym przypadku jest dobrym pomysłem. Niektórzy internauci mogą mieć problemy z dostosowaniem się do nowego interfejsu w alternatywnej przeglądarce, a pewne aplikacje webowe nie będą działały wcale pod kontrolą innej przeglądarki. Zmiana przeglądarki ma sens tylko, gdy naprawdę wiesz, jak z niej korzystać. Na myśl nasuwa się przysłowie "lepsze zło znane niż nieznane" - podsumowuje Cluley.
Ocena 2.6/5 (51.97%) (244 głosów)
  • Śledzik

Komentarze:


  • Dodał: Gość data: 2010-01-19
    a jak skorzystać z windows update jeśli wymagany jest IE ?


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.