Wtyczka do przeglądarki uchroni przed phishingiem

Dawid Kulbaka, 19-01-2010 | Źródło: Panda

Klienci banku PKO BP, którzy w dniu wczorajszym otrzymali e-maile zachęcające do odwiedzenia spreparowanej strony www, mogli w prosty sposób ochronić się przed tym atakiem phishingowym.

Jak zapewniają specjaliści z firmy Panda Security, wystarczy wtyczka do przeglądarki internetowej (dla Firefox i Internet Explorer) aby zabezpieczyć się przed atakami typu phishing. Bezpłatne narzędzia ochronne można pobrać ze stron pandasecurity.com/homeusers/downloads/wot/ lub www.mywot.com/pl.
 
Narzędzie pozwala na szybie zidentyfikowanie witryny i wykazanie czy jest ona bezpieczna. 
 
Klienci banku PKO BO wczoraj rano otrzymali e-maile z tematem: PKO Bank Polski – Bardzo ważne! W niezbyt starannie przygotowanej treści listu zamieszczone było ostrzeżenie o możliwości zablokowania konta w związku z brakiem odpowiednich danych identyfikacyjnych. Poniżej ostrzeżenia umieszczony był link do spreparowanej strony http://ool-44c3ed12.static.optonline.net/pkobp.pl/ , po wejściu na którą klient był proszony o podanie numeru karty płatniczej, daty jej wygaśnięcia oraz kodu PIN.
 
Klientom banku, którzy mieli zainstalowaną wtyczkę Panda WOT natychmiast pokazywał się komunikat, że strona na którą próbują wejść jest zakwalifikowana jako nadużycie w kategoriach: Zaufanie, Wiarygodność Operatora oraz Bezpieczeństwo. 

 

Ocena 2.47/5 (49.41%) (202 głosów)
  • Śledzik
TAGI: pko   phishing   bezpieczenstwo  

Komentarze:

  • ...
    Dodał: barteq data: 2010-01-19
    zanim dostałem się na tę stronę to co chwilę wyskakiwały ostrzeżenia... więc nie wiem jak można się na to nabrać...

  • Dodał: gryy data: 2010-01-29
    ja nie wiem jak można się na coś takiego dac nabrać, numer stary jak swiat


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.