Europa krytykuje działania Google

Dawid Kulbaka, 11-01-2010 | Źródło: Gazeta Wyborcza

Po prezydencie Francji minister sprawiedliwości Niemiec Sabine Leutheusser-Schnarrenberger zarzuciła firmie Gogole monopol.

Według minister Google musi stać się bardziej przejrzyste. W wywiadzie dla "Der Spiegel" powiedziała, że Niemcy są zaniepokojone skalą gromadzenia informacji przez Google dzięki różnym narzędziom internetowym, takim jak mapy, poczta i wyszukiwarka. Z dnia na dzień amerykański koncern wie o wszystkich korzystających z sieci coraz więcej. 
 
Minister zasugerowała nawet, że Niemcy mogą przychylnie odnieść się do propozycji Francji nałożenia na Google podatków w krajach, w których działa wyszukiwarka. Do tej pory gigant internetowy - mimo że działa na terenie wielu państw - płaci podatki tylko w swojej głównej siedzibie. 
Ocena 2.63/5 (52.57%) (339 głosów)
  • Śledzik
TAGI: monopol   google  

Komentarze:

  • nareszczie się zorientowali
    Dodał: Gość data: 2010-01-12
    Ilość informacji jakie google ma na temat ludzi którzy nie tylko korzystają z gmail, czy map google ale również niezarejstrowanych w google jest obrzymia. Potrafią stworzyć profil psychologiczny każdego internauty. Te dane są wykożystywane przez CIA i NSA Made in USA


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.