Think B4 U post! Za miesiąc Dzień Bezpiecznego Internetu

Dawid Kulbaka, 08-01-2010 | Źródło: NASK

9 lutego 2010 roku w całej Europie obchodzony będzie Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI).

Z tej okazji w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa, której towarzyszyć będą targi i forum poświęcone działaniom na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych internautów, w mediach wystartuje ogólnoeuropejska kampania zwracająca uwagę na problem ochrony prywatności w Internecie przez dzieci, a w całym kraju organizowane są lokalne inicjatywy związane z bezpieczeństwem najmłodszych online.

 

Podczas obchodów DBI organizatorzy zachęcają szkoły, organizacje pozarządowe, firmy i osoby prywatne do wspierania tego przedsięwzięcia przez organizację lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów (m.in. zajęć edukacyjnych, happeningów, gazetek szkolnych, audycji w szkolnych radiowęzłach, kampanii informacyjnych, konkursów).

 

Każdego roku w całej Polsce odbywa się kilkaset różnorodnych wydarzeń promujących zasady bezpieczeństwa online. Internet nie zna granic. W idei Dnia Bezpiecznego Internetu niezwykle ważny jest jego międzynarodowy charakter. 9 lutego 2010 roku we wszystkich krajach Unii Europejskiej rusza kampania medialna poświęcona ochronie prywatności w Internecie – "Think B4 U post!". Stowarzyszenie INSAFE, które koordynuje DBI na szczeblu międzynarodowym, przygotowuje też propozycje edukacyjne dla szkół w całej Europie m.in. quiz dotyczący zagadnień z kultury i historii europejskiej, edukacji medialnej oraz tematyki bezpieczeństwa w Internecie. Spot, realizowany w Polsce pod hasłem „Pomyśl zanim wyślesz”, promujący tegoroczną myśl przewodnią obchodów DBI trwa 15 sekund i przedstawia możliwe konsekwencje nierozważnego publikowania prywatnych treści w Internecie.

 

Skierowany jest do dzieci i młodzieży, ale informacje w nim zawarte są istotne także dla rodziców i profesjonalistów pracujących z dziećmi. Reklama emitowana będzie na zasadach non-profit w stacjach telewizyjnych oraz serwisach internetowych we wszystkich krajach Unii Europejskiej od 9 lutego 2010 roku. 

Ocena 2.69/5 (53.82%) (272 głosów)
  • Śledzik
TAGI: nask   2010   bezpieczenstwo  

Komentarze:

  • crXCHJFSeNcR
    Dodał: Alicia data: 2012-02-05
    megalomanjak widać, bug który zgłosiłem, do tej pory nie został zauważony (nie licząc uwag mcoaorsa) – czy bug jest źle opisany? czy czegoś brakuje? czegoś potrzeba? jak napisałem, nie wiem, czego mogą oczekiwać developerzy, a jeśli nikt mi tego nie napisze, to nie będę wiedział jak pomóc. i to nie jest tak, że nie chcę – to wygląda tak, jakby developerom nie zależało na pomocy i na rozwiązywaniu znalezionych błędów.wniosek nasuwa się jeden – nie zgłaszać błędów, bo i tak nikt tego nie będzie chciał czytać / naprawiać.


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.