Najciekawsze "blipnięcia" 2009 roku

Dawid Kulbaka, 05-01-2010 | Źródło: GG, PBI

Rok 2009 był niewątpliwie tym, w którym po raz pierwszy w historii na tak dużą skalę mieliśmy do czynienia z ideą real time web – czyli Internetu w czasie rzeczywistym, tu i teraz. To na serwisach takich jak Facebook, Twitter, czy jego polski odpowiednik Blip informacje pojawiały się jako pierwsze – przed oficjalnymi newsami na portalach, w gazetach, czy telewizji.

Poniżej prezentujemy przegląd najważniejszych blipnięć roku 2009 wdług producnta – takich, które w naszej ocenie spowodowały buzz i zainteresowanie – nie tylko na Blipie, ale również w świadomości internautów i „tradycyjnych” mediów.


Kolejność prezentowanych blipnięć jest przypadkowa.

1.^lechwalesa
http://blip.pl/s/13627349

 

Jeden z MMSów wysłanchy na Blipa przez Prezydenta Lecha Wałęsę – od marca 2009 nieustannie bardzo zaangażowanego blipowicza. Dzięki Blipowi, możemy obserwować na bieżąco, co robi, z kim się spotyka i gdzie znajduje się Prezydent. 

2.^kominek
http://blip.pl/s/9256059


Pierwsze blipnięcie Kominka, który dołączył do Blipa w kwietniu 2009 roku. Kominek to kontrowersyjny i niezwykle popularny bloger (autor blogów kominek.blox.pl i kominek.tv). Blipnięcie zostało przeczytane. I nie zapomniane. Do tej pory Kominek króluje w zestawieniach najpopularniejszych blipowiczów, gromadząc do tej pory najwięcej osób obserwujących jego profil na Blipie.

 

3.^tomasz
http://blip.pl/s/13178416


Wydarzenia pod KDT z lipca 2009 roku były szeroko komentowane i relacjonowane na Blipie. Nie brakowało bezpośrednich relacji z miejsca wydarzeń, fotografowanych za pomocą telefonów komórkowych i przesyłanych na Blipa. Relacja z Blipa znalazła się na stronie głównej gazeta.pl  - jako opisywana i komentowana „live”

 

4.^radom
http://blip.pl/s/15538681

 

Po raz pierwszy informacja o katastrofie samolotu SU-27 podczas Air Show w Radomiu została podana na Blipie. Użytkownicy serwisów społecznościowych po raz kolejny okazują się szybsi niż media. 

 

5.^amelkam
http://blip.pl/s/21084461


Pierwszy poród live na Blipie. Zdjęcia na żywo z sali porodowej podzieliły Blipowiczów. Czy na pytanie „co teraz robisz” zawsze należy odpowiadać? 

6.^ZUS
http://blip.pl/s/18497719


W 2009 roku do Blipa dołączyły instytucje, uważane za konserwatywne w dotychczasowym sposobie komunikacji – zarówno ZUS jak i Poczta Polska za pomocą Blipa informują o ważnych wydarzeniach i zmianach, publikują informacje użyteczne i pomocne na co dzień, rozmawiają z użytkownikami tłumacząc im zawiłości systemów. Dodatkowo nierzadko pokazują „ludzką” twarz tradycyjnych, państwowych instytucji.


7.^premier
http://blip.pl/s/28786057


Kancelaria Premiera RP blipuje – na profilu Premiera  można znaleźć aktualizowane, publikowane na bieżąco informacje z codziennych prac premiera Donalda Tuska. Oprócz tego – możemy jak widać zobaczyć zdjęcia premiera z dzieciństwa.


8.^zbigniewholdys
http://blip.pl/s/27804191


Dzięki obecności Zbigniewa Hołdysa na Blipie życie show biznesu zza kulis jest dostępne wszystkim obserwującym jego profil. Zbigniew Hołdys pokazuje również, a może przede wszystkim, jak pobudzać społeczność Blipa do dyskusji oraz pomocy – Zbigniew Hołdys angażuje użytkowników m.in. w akcję pomocy chorej na raka Paulinie Pruskiej oraz … podczas remontu klubu Chwila, który otwiera wkrótce

 

9.^boguslawsonik
http://blip.pl/s/10736058


Pierwsze wirtualne spotkanie z wyborcami przeprowadzono na Blipie 5.czerwca 2009 roku – podczas debaty kandydaci na posłów do Parlamentu Europejskiego odpowiadali na żywo na pytania użytkowników Blipa. W #eurodebacie udział wzięli Bogusław Sonik, Artur Zawisza, Łukasz Naczas oraz Marian Kowalski.

 

10.^demotywator
http://blip.pl/s/21008292


Grypa straszyła również na Blipie. Liczne komentarze dotyczące grypy A/H1N1 były często prześmiewcze – Blipowicze ze spokojem przyjmowali doniesienia mediów, grypa została nawet nazwana a/h1tvn24

Ocena 2.6/5 (52.04%) (339 głosów)
  • Śledzik
TAGI: blip   mikroblogi   2009  

Komentarze:

  • hAwjbUOKIogfbtJi
    Dodał: Shaikh data: 2012-02-05
    Posted on Dla mnie to na mur pkoowracja; nic innego nie pasuje.A zresztą, jaki popularny; dopiero teraz się dowiaduję, że coś takiego jest.


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.