Google Browser Size: kolejne narzędzie do optymalizacji stron

Krzysztof Marciniak, 18-12-2009 | Źródło: google

Obsesja Google na punkcie szybkości jest znana każdemu, nie od dziś. Konotacja tego słowa nie powinna być jednak odbierana negatywnie, wręcz przeciwnie, dzięki niej użytkownicy mają dostęp do użytecznych i funkcjonalnych narzędzi całkowicie za darmo.

Gigant z Mountain View chce pomóc innym użytkownikom ulepszać aplikacje web, a tym samym przyśpieszyć ich działanie. Dał tego świadectwo wydając Google Site Performance oraz Speed Tracer. Oba narzędzia powstały aby pomóc użytkownikom zwiększyć wydajność stron internetowych i aplikacji web.

 

Tym razem Google nie skupia się bezpośrednio na szybkości działania witryn internetowych czy udzielaniu praktycznych wskazówek jak poradzić sobie z zaistniałym problemem, tylko bada wielkość okna przeglądarki i wpływ tego czynnika na dostępność do treści internautów.

 

Aplikacja Google Browser Size ma pomóc webmasterom w rozwiązywaniu jednego z najbardziej fundamentalnych zagadnień w tworzeniu stron internetowych: w jaki sposób zaprojektować stronę aby najważniejsze treści trafiły do najszerszego grona internautów.

 

Działanie Google Browser Size jest bardzo proste: nakłada przeźroczysty wykres na dowolną stronę, pokazując, który fragment strony będzie widoczny dla użytkowników, bez konieczności jej przewijania. Ponieważ internauci używają różnych ustawień przeglądarki, rozdzielczości ekranu, posiadają różne wielkości monitora, może to być trudne aby prawidłowo zdiagnozować ułożenie szablonu strony, jednak narzędzie daje pewne wyobrażenie jak strona jest widziana przez innych użytkowników.

 

Kliknij aby powiększyć

 

Na górze i po lewo są liczby przedstawiające długość i szerokość ekranu wyrażone w pikselach. W środku można zauważyć tablicę kolorów i procenty, które wskazują ile użytkowników i w jakim stopniu widzi stronę bez konieczności jej przewijania.

Ocena 2.86/5 (57.23%) (332 głosów)
  • Śledzik
TAGI: google   browser   optymalizacja   size  

Komentarze:

  • koszmarny obrazek
    Dodał: Gość data: 2009-12-21
    obraża moje uczucia estetyczne.


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.