Wydano Google Chrome na systemy Linux i Mac

Dawid Kulbaka, 09-12-2009 | Źródło: Google

Google udostępnia przeglądarkę internetową Chrome dla platform Mac i Linux. Do tej pory przeglądarka wprowadzona we wrześniu 2008 roku była dostępna w wersji dla środowiska Windows.

Warto dodać, że Google Chrome dla platformy Windows ma dzisiaj 40 milionów użytkowników.

Najważniejsze zalety Google Chrome:

 

  • Szybkość – jednym z głównych celów pracy nad Google Chrome był szybszy start i sprawniejsza praca z aplikacjami i stronami internetowymi, aby użytkownicy rzeczywiście mogli odczuć różnicę w prędkości.
  • Prostota – Google Chrome ma po prostu pracować. Przeglądarka jest prosta i minimalistyczna - zaprojektowana na tych samych założeniach, które doskonale sprawdziły się na stronie głównej wyszukiwarki Google.
  • Bezpieczeństwo – ponieważ wszystkie programy współpracujące z Google Chrome to aplikacje online, każda zakładka operuje przy pomocy filtra bezpieczeństwa (sandbox), zdecydowanie utrudniając wirusom i złośliwemu oprogramowaniu atak na komputer.

 

- Od premiery przeglądarki Google Chrome przebył długą drogę. Wprowadziliśmy znacznie więcej ulepszeń wspomagających szybkość i stabilność, a Chrome z każdym dniem jest coraz lepszym produktem” – powiedział Anders Sandholm, Product Manager Google Chrome.

 www.google.com/chrome

Ocena 2.51/5 (50.26%) (269 głosów)
  • Śledzik
TAGI: przegladarki   chrome   google  

Komentarze:

  • he?
    Dodał: Gość data: 2009-12-09
    ciekawe. bo ja chrome (nie chromium!!) używam od może 2 miesięcy!!


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.