Galeria dodatków Chrome już dostępna

Krzysztof Marciniak, 08-12-2009 | Źródło:

Kilka tygodni temu Google oznajmiło o zamiarze wprowadzenia dodatków do swojej przeglądarki - Chrome. Jakiś czas później pojawiła się strona dla deweloperów, którzy mogli umieszczać na niej własne dodatki. Dziś powstała - już oficjalnie, strona z rozszerzeniami do Chrome.

W piątek (11.12.2009) odbywa się konferencja Add-on-Con 09, która poświęcona jest, w szerokim tego słowa znaczeniu, rozszerzeniom do przeglądarek internetowych. Nie dziwi fakt, że Google wydało swoją galerię z dodatkami przed konferencją, nie tylko dlatego, że jest jednym z głównych sponsorów, ale również dlatego, że to dobry czas i miejsce, żeby pochwalić się nowymi możliwościami Chrome.

 

Działanie strony z rozszerzeniami do Chrome jest bliźniaczo podobne do tej z galerią skórek. Zawiera rozszerzenia, które są dostępne do ściągnięcia przy pomocy dosłownie dwóch kliknięć. Do każdego dodatku przyporządkowane jest także pole tekstowe poświęcone opisowi każdej wtyczki. Google przyzwyczaiło swoich użytkowników do minimalizmu, dlatego charakter strony nikogo nie powinien zaskakiwać.

 

Na stronie znajdziemy dodatki uporządkowane w 4. kategoriach: najpopularniejsze, najnowsze, najwyżej ocenione oraz wyróżnione(polecane). Obecnie, w wersji beta, mamy do wyboru ponad 300 dodatków dostępnych do pobrania. Ich liczba z pewnością będzie bardzo gwałtownie wzrastała w najbliższych dniach.

 

 

Google ma dobre wiadomości nie tylko dla użytkowników Chrome na platformie Windows. Także użytkownicy Maca (od dziś), mają możliwość testowania przeglądarki na swoim systemie operacyjnym. Warto wspomnieć, że ostatnia wersja (deweloperska) pod Maca w pełni obsługuje rozszerzenia oraz posiada wbudowany menedżer rozszerzeń.

 

Chrome Extensions

 

Ocena 2.87/5 (57.42%) (326 głosów)
 • Śledzik
TAGI: google   chrome   extensions   dodatki  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.