NKtalk będzie oparty na Erlangu

Dawid Kulbaka, 08-12-2009 | Źródło: Nasza-klasa

Nasza Klasa poinformowała, że przy produkcji komunikatora NKtalk zdecydowała się na wykorzystanie Erlanga - języka programowania coraz częściej używanego przy tworzeniu wysokowydajnych systemów przetwarzania informacji, jak np. komunikatory.

Do prac nad projektem NK zaprosiła Erlang Solutnios Ltd. ze względu na głęboką wiedzę partnera z zakresu języka Erlang oraz umiejętność rozwiązywania złożonych problemów technicznych.

Eksperci Erlang Solutions przeprowadzili z zespołem IT Naszej Klasy szkolenia z wykorzystania języka Erlang oraz technologii Open Telecom Platform i jabber/XMPP. Erlang Solutions wykonało także dużą część prac programistycznych przy integracji komunikatora z portalem nasza-klasa.pl oraz przy skalowaniu nowego systemu. Oparcie NKtalk na technologii Erlanga, która umożliwia efektywne skalowanie dużych systemów, było konieczne aby przygotować komunikator i cały serwis na ogromny ruch generowany przez Użytkowników i przesył danych.

- Przez ostatnich kilka miesięcy, dzięki współpracy z naszym partnerem, programiści NK intensywnie kształcili się w zakresie języka programowania Erlang. Współpraca z firmą, która dysponuje wszelkim potrzebnym know-how w interesującym nas zakresie okazała się bardzo owocna. Wyniki naszej współpracy już niebawem będzie można zobaczyć na stronach NK - mówi Tomasz Białobrzeg, dyrektor ds. IT Naszej Klasy.

Dobiegł końca pierwszy, najpoważniejszy etap prac nad NKtalk. Aktualnie trwają testy komunikatora, w których bierze udział około 500 tys. Użytkowników. Po ich zakończeniu nastąpi oficjalna premiera NKtalk.

Ocena 2.6/5 (52.04%) (221 głosów)
 • Śledzik
TAGI: erlang   nasza-klasa  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.