Vanilla - open source'owe forum dyskusyjne

Krzysztof Marciniak, 03-12-2009 | Źródło:

Vanilla jest open-source'owym, zgodnym ze standardami, wielojęzycznym, obsługującym motywy graficzne, w pełni konfigurowalnym narzędziem do tworzenia for internetowych. Głównym założeniem twórców było stworzenie prostej i użytecznej aplikacji. Udało się?

Na chwilę obecną Vanilla oferuje ponad 450 wtyczek. Jest idealnym rozwiązaniem do tworzenia niestandardowych rozwiązań dla każdego typu społeczności. Każdy może pobrać i używać Vanilla'e za darmo. Twórcy zadbali także o tych, którzy nie posiadają własnych serwerów WWW - Vanilla oferuje własny hosting.

 

 

Vanilla pozwala mieć pełną kontrolę nad wyglądem i kształtem forum, dzięki obszernej bazie dodatków i motywów graficznych. Od innych for internetowych wyróżnia się tym, że jej działanie jest niezwykle szybkie, a utworzenie nowego forum jest banalnie proste i zajmuje kilka chwil. Proces instalacyjny na własnym serwerze jest również nieskomplikowany - przypomina nieco ten znany z WordPress'a.

 

Społeczność Vanilli liczy sobie ponad 10,000 osób, które, jak twierdzą twórcy narzędzia, czuwają dzień i noc nad prawidłowym działaniem i bezawaryjnością forów internetowych wszystkich użytkowników.

 

Vanilla

Ocena 2.86/5 (57.21%) (301 głosów)
 • Śledzik
TAGI: forum   source   open  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.