5 niezbędnych rozszerzeń Google Chrome

Krzysztof Marciniak, 02-12-2009 | Źródło: Redakcja

Pojawienie się czwartej wersji Google Chrome wprowadziło możliwość instalowania rozszerzeń. Codziennie pojawia się ich coraz więcej. Przedstawiamy 5 najbardziej użytecznych rozszerzeń.

1.  Feedly

Feedly to dodatek, który organizuje ulubione strony z czytnika Google na wzór magazynu. Oprócz funkcjonalności, które oferuje niemalże każdy czytnik, Feedly posiada dodatkowe cechy, które wyróżniają go spośród konkurencji. Przede wszystkim urozmaica i czyni ciekawszym czytanie codziennych wiadomości. Co więcej, do każdego przeglądanego wpisu wyświetlane są propozycje powiązane tematycznie.

 

Wszystkie przeglądane artykuły zostaną zapisane w historii Feedly, dzięki czemu ich ponowne odnalezienie nie powinno stanowić problemu. Jest także zintegrowany z Twitterem i przy pomocy opcji "Share" umożliwia dzielenie się z innymi użytkownikami ciekawymi znaleziskami. Feedly jest oparty na czytniku Google, dlatego do jego użycia niezbędne jest konto Google.

 

 

Pobierz

2. Aviary

Aviary to coś więcej niżeli tylko dodatek. To rozbudowana aplikacja, która - w skrócie - umożliwia wykonywanie zrzutów ekranu i ich edycję. Oprócz tego, po instalacji Aviary będziemy mieli dostęp do edytora kolorów, wektorów, efektów oraz audio. Wspomniane wcześniej funkcje będą wymagały stworzenia darmowego konta.

 

Działanie Aviary jest bardzo proste i intuicyjne. Aby wykonać zrzut ekranu obecnie otwartej strony internetowej klikamy w ikonę Aviary tuż obok paska wyszukiwania, a następnie "Capture Visible Portion of Page". Pojawi się nowe okno ze zrzutem ekranu w edytorze Aviary, w którym możemy skorzystać z kilku narzędzi, m.in. są to: pędzel, tekst, zmienianie wielkości obrazu, obracanie go itp.

 

Zadawalający efekt można zapisać na pulpit lub bezpośrednio przesłać plik na serwer.

 

 

Pobierz

3. IE Tab

 IE Tab to rozszerzenie, które umożliwia otwarcie strony internetowej w IE przy użyciu Google Chrome. Funkcja ta znana była wcześniej z ChromePlus - przeglądarki stworzonej przez Maple Studio opartej na kodzie Chromium.

 

W internecie wciąż możemy znaleźć strony internetowe, które obsługują tylko i wyłącznie IE, np. mks skaner. Dzięki IE Tab otwieranie tych stron możliwe jest za pomocą Internet Explorer w przeglądarce Chrome, bez potrzeby zmiany przeglądarki.

 

 

Pobierz

4. Czytnik Google

Czytnik Google, a właściwie dodatek występujący pod nazwą TPGoogleReader to proste, ale i zarazem bardzo przydatne i funkcjonalne narzędzie. Pozwala na bieżąco monitorować czy pojawiły się nowe wpisy do subskrybowanych kanałów. Ułatwia także dostęp do czytnika, można do niego przejść dosłownie za pomocą dwóch kliknięć.

 

Jeżeli pojawią się jakieś nowe wpisy, użytkownik zostanie o tym poinformowany - na ikonie TPGoogleReader pojawi się liczba określająca ilość nieprzeczytanych newsów. Aby je przeczytać wystarczy kliknąć w ikonę obok paska wyszukiwania, a następnie "Go to Google Reader". Istnieje również możliwość otwierania nowych wpisów automatycznie po ich pojawieniu się na nowej karcie.

 

Pobierz

5. Google Mail Checker

Google Mail Checker pozwala sprawdzić pocztę gmail przy pomocy jednego kliknięcia. Posiada także funkcje monitorowania na bieżąco skrzynki odbiorczej oraz powiadamiania o pojawieniu się nowych wiadomości.

Pobierz

 Po prawidłowej instalacji wszystkich dodatków, na pasku pojawi się pięć dodatkowych ikon.

 

Należy pamiętać, że wszystkie dodatki działają, na chwilę obecną, jedynie w wersji rozwojowej Google Chrome (4).

Ocena 2.62/5 (52.48%) (274 głosów)
  • Śledzik
TAGI: extensions   pluginy   chrome   dodatki   google  

Komentarze:

  • 5
    Dodał: Kamil data: 2009-12-02
    Dobry art, właśnie tego szukałem.


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.