Prawdziwy Mahjong - nowa polska gra i serwis społecznościowy

Dawid Kulbaka, 26-11-2009 | Źródło: Redakcja

Serwisy społecznościowe są doskonałym miejscem na skupienie fanów danego produktu, nawet jeśli jego grono będzie zawężało jedynie do tytułu logicznej gry komputerowej.

Polska gra Prawdziwy Majhong jest połączeniem szachów, pokera i domina. Do gry wykorzystuje się tzw. kamienie, które kształtem przypominają kostki domina. Podobnie jak karty w talii dzielą się na kolory i figury. Oprócz kolorów występują też inne oznaczenia, jak smoki i kierunki świata.

Mahjong jest grą towarzyską. Przy stole siada czterech graczy. Układają kamienie obrazkami do dołu i rozdają sobie po trzynaście sztuk. W rozgrywce łączą je w układy takie jak para, trójka, czwórka lub sekwens trzech kolejnych.  Celem każdego z graczy jest zebranie mahjonga – układu, który daje wygraną.

Polska edycja gry Prawdziwy Majhong miała premierę kilka dni temu. Wraz z nią wystartowała internetowa liga wraz z serwisem społecznościowym, gdzie gracze będą mogli mierzyć się ze sobą i walczyć online o miejsca w rankingu.
 

Ocena 2.69/5 (53.81%) (352 głosów)
 • Śledzik
TAGI: startupy   gry  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.