Chrome Extensions akceptuje rozszerzenia od deweloperów

Krzysztof Marciniak, 25-11-2009 | Źródło:

Google utworzyło nową galerię, która umożliwia wysyłanie wtyczek przez deweloperów wprost do programistów Chrome. To kolejny krok w kierunku stworzenia rozszerzeń dla Chrome, a co za tym idzie możliwości lepszej personalizacji open-source'owej przeglądarki.

Niedawno pisaliśmy, że Google potwierdziło pojawienie się dodatków do Chrome w najbliższej przyszłości. Minął zaledwie tydzień i i już pojawiły się kolejne zmiany. Od poniedziałku bowiem, można dodawać własne dodatki do Google Chrome za pośrednictwem chrome.google.com/extensions .

 

Dla ambitnych użytkowników i tych, którzy chcą wesprzeć projekt Google Chrome, zostały opublikowane materiały, które są zbiorem poradników odpowiadających na pytanie: "Jak stworzyć rozszerzenie do Chrome?".

 

Pliki z dodatkami do Chrome muszą posiadać format zip. Do każdego z nich musi zostać dołączone logo graficzne, które w przyszłości ma ułatwić użytkownikom szybkie rozpoznawanie dodatków.

 

Oprócz tego, można także wysłać zrzuty ekranu oraz pliki wideo, opisujące działanie danego dodatku. Dla większości z nich proces weryfikacji jest automatyczny, jedynie dla rozszerzeń zawierających komponent NPAPI(Netscape Plugin Application Programming Interface) będzie manualny - ze względów bezpieczeństwa.

 

 

Dodawanie rozszerzeń jest niezwykle proste - wszystko co deweloper musi zrobić, to załadować nowy plik. Ponadto, w celu uzyskania dalszej pomocy, w najbliższych dniach, Google planuje udostępnić galerię dla wąskiej grupy "zaufanych" testerów.

Ocena 2.82/5 (56.34%) (350 głosów)
 • Śledzik
TAGI: extensions   google   dodatki   chrome  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.