NKtalk - ruszają testy komunikatora Naszej-klasy

Dawid Kulbaka, 10-11-2009 | Źródło: Nasza-klasa

Portal nasza-klasa.pl udostępnił wczoraj testową wersję nowego komunikatora - NKtalk. W testach bierze udział pół miliona osób. Prawdopodobnie do końca roku wszyscy spośród 13,5 miliona Użytkowników NK otrzymają dostęp do tej nowej funkcji.

Testy zostały zaplanowane na blisko 4 tygodnie. Ze względu na skalę projektu oraz strukturę zgłoszeń zdecydowano się w pierwszej kolejności na udostępnienie nowej funkcji użytkownikom z Dolnego Śląska. To już druga w tym roku funkcja NK pozwalająca komunikować się użytkownikom w trybie rzeczywistym.

 

We wrześniu portal wdrożył Śledzika, platformę pozwalającą dzielić się ze znajomymi krótkimi, nieprzekraczającymi 250 znaków informacjami. Już w dniu uruchomienia, Śledzik mimo ogromnej krytyki i niezadowolenia stał się najczęściej wykorzystywaną tego typu usługą w polskiej sieci.

Projektowanie nowego komunikatora NK trwa blisko od roku. Jednym z najważniejszych wyzwań dla działu technicznego portalu było zapewnienie szybkości i stabilności funkcjonowania komunikatora. NKtalk przeszedł pozytywnie wewnętrzne testy techniczne i funkcjonalne. Celem obecnie prowadzonych testów jest określenie wydajności systemu oraz zebranie uwag i propozycji ulepszeń od użytkowników serwisu.

- Komunikator to jedno z najbardziej podstawowych narzędzi wymiany informacji w sieci. Nie mogło go zabraknąć w największym polskim portalu społecznościowym. Dzięki niemu będzie można jeszcze łatwiej kontaktować się ze swoimi znajomymi, przyjaciółmi i rodziną – komentuje Dominik Kaznowski, pełnomocnik zarządu ds. marketingu & PR.

Galeria zdjęć

 • NKtalk
  NKtalk
 • NKtalk
  NKtalk
 • NKtalk
  NKtalk
Ocena 2.58/5 (51.66%) (211 głosów)
 • Śledzik
TAGI: nasza-klasa   nktalk  

Komentarze:


 • Dodał: edek z krainy kredek data: 2009-11-12
  Nk ma teraz duzo dodatkow, jak wiekszosc serwisow. ewidentnie odgapia od fb, ale niektore funkcje sa spoko. ostatnio pojawily sie fajne gry, min scrabble i mozna wygrac nagrody. www.nasza-klasa.pl/scrabble


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.