Google Chrome jeszcze lepszy, szybszy i funkcjonalniejszy

Krzysztof Marciniak, 04-11-2009 | Źródło:

Nowa wersja beta wprowadza kolejne ulepszenia w szybkości działania Google Chrome oraz dodatkowo, nową funkcję - synchronizację zakładek.

Synchronizacja zakładek umożliwia przenoszenie zakładek Google Chrome z jednego komputera na dowolny komputer za pośrednictwem konta Google. Funkcja nie jest żadną nowością, ponieważ w Operze funkcjonuje już od jakiegoś czasu, jednak jest to kolejny krok Chrome w kierunku dorównania przeglądarkom, które posiadają największe udziały na rynku.

 

Co więcej, synchronizacja zakładek działa przy użyciu serwerów Google Talk. Oznacza to, że wszystkie zmiany są uaktualniane w czasie rzeczywistym. Jeżeli więc dodamy do ulubionych wybraną stronę na komputerze "X", to automatycznie znajdzie się także na innych komputerach, który są zsynchronizowane z "X".

 

 

Szybkość działania to bez wątpienia jedna z największych zalet Google Chrome. Obecnie, wersja beta jest 30% szybsza od wersji stabilnej oraz 400% szybsza od czasu, kiedy Google Chrome została uruchomiona po raz pierwszy(w oparciu o testy Dromaeo DOM Core autorstwa Mozilli).

 

 

Ocena 2.71/5 (54.15%) (260 głosów)
 • Śledzik
TAGI: przegladarki   chrome   google  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.