Powstaje mobilna wersja Naszej-klasy

Dawid Kulbaka, 30-10-2009 | Źródło: Nasza-klasa

Portal Nasza-klasa niedługo będzie można przeglądać z poziomu telefonów komórkowych i innych urządzeń mobilnych.

- Pierwsze aplikacje mobilne powinniśmy udostępnić w ciągu najbliższych miesięcy, prawdopodobnie na przełomie roku. Do końca 2010 roku planujemy udostępnić w wersji mobilnej wszystkie produkty Naszej-Klasy: portal, Śledzika i nasz nowy komunikator NKtalk – mówi Dominik Kaznowski, pełnomocnik zarządu spółki Nasza-Klasa.

Mobilne aplikacje stworzy na Naszej Klasy firma Mobile Experts, która dysponuje własnym systemem pozwalającym na budowanie serwisów i usług zgodnych z J2ME, Symbian, HTML lajt, iPhone, Windows Mobile czy Android.

Ze względu na wciąż wysokie koszty połączeń w Polsce, jednym z kluczowych elementów projektu jest dbałość o optymalizację wykonania usług pod kątem ilości danych przesyłanych pomiędzy urządzeniami mobilnymi a siecią. Ma to szczególne znaczenie w sytuacji, w której już dzisiaj z dostępu mobilnego do NK korzysta prawie milion osób miesięcznie. – dodaje Kaznowski.

Ocena 2.7/5 (54.09%) (274 głosów)
 • Śledzik
TAGI: mobile   nasza-klasa  

Komentarze:


 • Dodał: Gość data: 2009-10-30
  super
 • nie
  Dodał: Gość data: 2009-10-30
  Wcale nie super.

 • Dodał: Gość data: 2009-11-01
  Bez sensu lepiej niech jest tak jak jest nawet nie ma aplikacji java

 • Dodał: Gość data: 2009-11-01
  No poprostu żal.pl


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.