Sprawdź kompatybilność strony z browsershots.org

Krzysztof Marciniak, 30-10-2009 | Źródło:

Prawidłowo otwierająca się strona jest pojęciem względnym. Bowiem w jednej przeglądarce dana strona będzie wyglądała tak jak zamierzył to sobie autor, natomiast w innej przeglądarce lub na innym systemie operacyjnym, będzie wyglądała zupełnie inaczej lub nie będzie się w ogóle wyświetlała.

Browsershots.org to nie tylko narzędzie, które w prosty sposób pozwala sprawdzić kompatybilność strony na różnych przeglądarkach internetowych i systemach operacyjnych. Posiada także bardzo przydatną funkcję - wykonuje zrzuty ekranu analizowanej strony według wcześniej podanych kryteriów.

 

Browsershots.org umożliwia sprawdzenie kompatybilności danej strony m.in. z Dillo, Firefox'em, Galeonem, Operą, Konqueror'em, Internet Explorerem, Safari, SeaMonkey i Navigatorem na platformie Windows oraz Linux.

 

Działanie browsershots.org nie jest skomplikowane. Po podaniu adresu strony jest ona umieszczona w kolejce. Następnie zostaje wysłane żądanie sprawdzenia wcześniej podanej strony przez sieć komputerów, które wykonują zrzuty ekranu, a następnie przesyłają je do serwera centralnego, skąd użytkownik może je pobrać.

 

Działanie browsershots.org na przykładzie strony głównej Google.

Ocena 2.76/5 (55.2%) (350 głosów)
  • Śledzik
TAGI: dostepnosc   chrome   przegladarki   firefox   ie  

Komentarze:

  • Spóźnienie
    Dodał: Gość data: 2009-10-31
    No nie żebym coś sugerował ale raczej każdy łebmajster zna browsershot, a strona już chyba ma parę lat więc troszkę opóźniony ten "news" ;).


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.