Google Chrome Plus - alternatywa Chrome

Krzysztof Marciniak, 28-10-2009 | Źródło:

Niewiele osób wie, że przeglądarka Google - Chrome jest oparta na open source'owym kodzie Chromium. W praktyce oznacza to, że każdy może pobrać kod źródłowy i wprowadzić własne zmiany i poprawki. Tak właśnie uczynili programiści z MapleStudio.

ChromePlus to alternatywa do Google Chrome oparta na open source'owym kodzie Chromium. Zawiera wiele nowych ciekawych funkcji, dzięki którym przeglądanie stron internetowych staje się jeszcze łatwiejsze, szybsze i przyjemniejsze.

 

Wizualnie przeglądarka praktycznie nie różni się od swojego starszego brata Google Chrome. Jedyne różnice możemy zaobserować w oferowanych funkcjach, a są one de facto bardzo imponujące.

 

Super drag:

Super drag rozumiane jest w dwóch znaczeniach:

- przesuwanie linka po dowolnych częściach strony, a następnie jego upuszczenia automatycznie otwiera nową kartę z używanym linkiem (szczególnie przydatne dla użytkowników laptopów);

- przesuwanie wcześniej zaznaczanego tekstu po dowolnych częściach strony, a następnie jego upuszczenie sprawi, że ChromePlus wyszuka informacje dotyczące zaznaczenia użytkownika.

Karta IE

Niezwykle przydatna funkcja, która bez wątpienia powinna znaleźć się w Google Chrome. Pozwala ona otwierać strony przeznaczone jedynie dla IE - z poziomu Chrome. Jeżeli kiedykolwiek napotkamy na stronę, której działanie ograniczone jest jedynie do IE, nie zamykajmy przeglądarki. Wystarczy kliknąć ikonę znajdującą się po prawej stronie paska adresów, dzięki czemu GooglePlus będzie przedstawiał się jako IE.

Zamykanie karty podwójnym kliknięciem

Funkcja niezwykle prosta ale za to bardzo przydatna i pozwala zaoszczędzić bezcenny czas. Podwójne kliknięcie w aktualnie otwartą kartę powoduje jej natychmiastowe zamknięcie.

Zintegrowany menedżer pobierania plików

Użytkownicy Chrome na pewno zauważyli, że nie obsługuje on wielu menedżerów pobierania plików. Zupełnie inaczej wygląda to w ChromePlus. Obsługuje on między innymi: NetAnts, Orbit, QQ Xuanfeng, IS,  Flashget, NetX, WebThunder.

Lista dodatkowych funkcji jest jeszcze dłuższa. Wszystkie je można poznać ściągając najnowszą wersję ChromePlus z chromeplus.org.

 

 

 

Ocena 2.87/5 (57.49%) (311 głosów)
 • Śledzik
TAGI: chrome   google   plus  

Komentarze:

 • wersja 1.5.11
  Dodał: Gość data: 2010-12-17
  rewolucyjna nowa obsluga wyszukiwania w google i otwieranie stron internetowych, strony wchodza od razu jak tylko wpiszesz adres strony!!!
 • MAG
  Dodał: Gość data: 2011-05-14
  bajka

 • Dodał: Elena data: 2011-11-26
  KOCHAM JĄ! <3 To najlepsza przeglądarka na świecie i nie zamienię jej na żadną inna :D

 • Dodał: Żenua data: 2012-01-20
  Bez porównania o wiele bardziej rozbudowana i konfigurowalna od rozreklamowanego szpiegusia chrome.Tak samo inne na bazie chromium nie oferują tyle co ona,a mam tu na myśli comodo i irona.Polecam,najlepsza przeglądarka oparta o chromium.

 • Dodał: Gość data: 2012-07-01
  Coś w tym musi być, skoro i ja uważam ją za doskonałą przeglądarkę. Jest bardzo intuicyjna i posiada wszystkie opcje, które ułatwiają codzienne korzystanie z netu. Widać, że sami programiści z MapleStudio również korzystają z sieci, dlatego wiedzą czego potrzebuje statystyczny użytkownik ;-).


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.