Dodatki do Chrome w jednym miejscu

Krzysztof Marciniak, 28-10-2009 | Źródło:

Przeglądarka należąca do Google - Chrome - zdobywa coraz większą popularność na świecie oraz wśród polskich internautów. Dobrym tego przykładem jest bardzo dynamicznie rozwijająca się strona poświęcona dodatkom do Chrome.

Chromeextensions.org to zbiór kilkudziesięciu dodatków do przeglądarki Chrome. Uszeregowane są one w kategoriach, dzięki czemu ich wyszukiwanie jest znacznie prostsze. Wszystkie dodatki są dokładnie opisane. Użytkownicy mają także dostęp do rankingów dodatków: ostatnio dodanych, najwyżej ocenionych i najczęściej pobranych.


Strona chromeextensions.org wygląda bardzo podobnie do znanej wszystkim użytkownikom Firefoxa - addons.mozilla.org/pl/firefox/. Z tą różnicą, że baza danych jest dużo skromniejsza oraz nie jest to oficjalna strona. Jak tłumaczą sami autorzy: chromeextensions.org to nieoficjalna strona, stworzona w celu rozpowszechniania dodatków do Chrome. Nie jest ona jednak w żaden sposób powiązana z Google, ani też sponsorowana przez giganta z Mountain View.

 

Google Chrome posiada 3% udziału na polskim rynku. W praktyce oznacza to około 600.000 użytkowników. Do tej pory najmocniejszym argumentem za używaniem Firefoxa był łatwy dostęp do licznych dodatków. Za Chrome przemawia szybkość działania i prostota. Czy stworzenie hybrydy zachęci szersze grono fanów do Chrome?

Ocena 2.68/5 (53.68%) (291 głosów)
  • Śledzik
TAGI: google   chrome   exstensions  

Komentarze:

  • troche późno
    Dodał: Gość data: 2009-10-27
    Pisałem o tym 6-09-2009;-)
    http://flaker.pl/f/2490349-nowa-strona-chrome-extensions-nareszcie-latwo-odnajdziemy-wtyczki-do-google


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.