Upload filmów wideo bez limitów

Dawid Kulbaka, 26-10-2009 | Źródło: Wirtualna Polska

WP uruchomiła nowy projekt wideo z nieograniczonym limitem czasowym wgrywanych materiałów (nie dla wszystkich), "telewizyjną" rozdzielczością playera i modułem graficznym prezentującym zawartość serwisu.

Serwis ToSieWytnie.pl to platforma agregująca twórców filmowych produkujących
i umieszczających swój kontent w Sieci. Projekt w założeniu stanowi syntezę klasycznego serwisu hostingowego oraz telewizji internetowej.


Platforma ma przyciągnąć internautów m.in. ciekawym interfejsem, nielimitowanym czasem trwania wgrywanych plików, czy „telewizyjną” rozdzielczością emisyjną playera wideo, w rozmiarze 720x404 (aspekt 16:9), przy czym pliki wgrywane w wysokiej jakości HQ w pełnym ekranie będą odtwarzane w rozmiarze 1024x576.

 

Każdą z dodanych produkcji będzie można równolegle śledzić, w dowolnym miejscu i czasie, z poziomu telefonów komórkowych – pod adresem m.tosiewytnie.pl.

Użytkownik, aby dołączyć do projektu ToSieWytnie.pl, musi – w pierwszej kolejności – zgłosić chęć członkostwa w „Ekskluzywnym Klubie Filmowym”, wypełniając formularz widniejący na stronie serwisu. Następnie redakcja ocenia „zasoby” twórcy oraz ich wartość (merytoryczną, graficzną, itp.), po czym decyduje o przydzieleniu statusu członkowskiego. Akceptacja oznacza udostępnienie internaucie unikalnego loginu i hasła dostępu do specjalnego kanału, na który będzie wgrywał swoje produkcje.

 

Jednak o tym, co i w jakiej kolejności zostanie wyemitowane na stronie głównej platformy, zadecyduje zespół serwisu. Zatem - nie każdy może automatycznie dodać filmy do platformy ToSieWytnie.pl.
 

Każdy kanał na platformie będzie miał swój unikalny adres WWW oraz indywidualny branding. Widz zyska zaś możliwość jego subskrypcji, by być informowanym na bieżąco o pojawieniu się kolejnych produkcji twórcy. Dodatkowo, player wideo będzie można osadzać na zewnętrznych stronach – poprzez umieszczanie kodu, dostępnego przy każdym pliku wideo wyświetlanym w serwisie.

Monetyzacja serwisu zostaje oparta na reklamach prezentowanych wyłącznie przy produkcjach autorskich WP.tv. Potem wprowadzony zostanie model dzielenia się przychodami z emisji filmów notujących największą oglądalność.

 

Wraz z rozwojem i popularyzacją projektu ograniczana będzie rola redakcji, tak, by internauci – w zbiorowym głosowaniu – decydowali o tym, co ma się znaleźć w serwisie i w jakiej kolejności być wyświetlane.

Galeria zdjęć


Ocena 2.65/5 (53.01%) (538 głosów)
  • Śledzik
TAGI: portale   wp   startupy  

Komentarze:


  • Dodał: Gość data: 2009-10-26
    interesujacy startup - szkoda tylko ze o limity trzeba sie prosic, ale znow zalew spamu raz dwa zablokowal by cale serwerki w kilka minut ;)


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.