Wordpress przyjazny dla telefonów komórkowych

Krzysztof Marciniak, 21-10-2009 | Źródło:

Wordpress próbuje swoich sił na rynku telefonii komórkowej. Wykonał kolejny krok w tym kierunku - wydał dwa motywy graficzne, które będą automatycznie ładowane przez użytkowników odwiedzających blog za pośrednictwem telefonów komórkowych.

Dlaczego Wordpress wydał dwa motywy graficzne, a nie jeden? Ponieważ programiści Wordpress zawsze mieli dobro i wygodę użytkownika na pierwszym miejscu w swojej hierarchii.

 

Pierwszy motyw graficzny (zmodyfikowany wptouch) będzie dostępny dla osób posiadających najnowocześniejsze telefony, takie jak iPhone'y czy androidy, które posiadają najnowocześniejsze przeglądarki web. Drugi motyw(starsza wersja WordPress Mobile Edition), któremu programiści do tej pory nie znaleźli nazwy, jest przeznaczony dla użytkowników starszych modeli telefonów komórkowych, które nie obsługują najnowszych standardów.

 

 

Motywy graficzne będą ładowane automatycznie dla każdego użytkownika bloga przeglądającego go za pośrednictwem telefonu komórkowego. Oznacza to, że administrator nie może zmienić wyglądu swojej strony dla użytkowników telefonów, ponieważ motyw graficzny jest uniwersalny i ujednolicony dla wszystkich.

 

Użytkownicy iPhone'a oraz androidów będą mieli dostęp do postów, stron bloga oraz archiwum. Co więcej, WPtouch obsługuje także dodawanie komentarzy, opartych na technologii AJAX. Grafika strony jest automatycznie skalowana w zależności od modelu telefonu.

 

Wordpress zapewnia, że będzie dalej pracował nad rozwojem swoich blogów dla użytkowników telefonów komórkowych. Do tej pory wordpress osiągnął liczbę - 60 milionów odsłon stron na miesiąc za pośrednictwem telefonów komórkowych.

 

 

Ocena 2.57/5 (51.49%) (395 głosów)
  • Śledzik
TAGI: android   wordpress   iphone  

Komentarze:

  • roulette strategy
    Dodał: ruletka systemy data: 2010-02-10
    Czasami jest to takie proste, prawda?


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.