Mobilny Bing i walka Microsoftu o chiński rynek

Grzegorz Komsta, 15-10-2009 | Źródło: Yahoo / IDG.com / Nielsen

Microsoft robi kolejny krok w rozwoju swojej nowej wyszukiwarki. Bing wchodzi na chiński rynek wyszukiwarek mobilnych, czyli przeznaczonych dla urządzeń przenośnych. Potencjał tego kraju jest ogromny, więc nie dziwi fakt, że firma chce walczyć o tamtejszy rynek z Google i Baidu.

Bing

 

Bing, jako wyszukiwarka dla tradycyjnych platform, jest już dostępna w tym kraju, jednak nie odniosła tam w ogóle sukcesu. Co innego w Stanach Zjednoczonych, gdzie od wejścia na rynek udało się jej zdobyć dla siebie ok. 9% rynku wyszukiwarek. W Chinach sytuacja jest o wiele trudniejsza, bo rynek zdominowany jest przez lokalnego gracza Baidu oraz Google. Razem te dwie firmy mają 95% rynku, więc dla produktu Microsoftu nie zostaje zbyt wiele miejsca. Bing będzie musiał zdecydowanie walczyć o swoje miejsce w tym kraju, a przede wszystkim Microsoft musi w jakiś sposób przekonać do siebie internautów.

 

Mobilna wersja Binga, będzie koncentrować się na usługach lokalnych, czyli wyszukiwaniu restauracji, różnych obiektów oraz dostarczaniu map, a także prognozy pogody dla regionu.

Ocena 2.64/5 (52.88%) (354 głosów)
 • Śledzik
TAGI: bing   wyszukiwarka   mobile   microsft   chiny  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.