Uniwersytet Dzieci online

Dawid Kulbaka, 15-10-2009 | Źródło: Uniwersytet Dzieci

Ruszył portal edukacyjny dla najmłodszych - pierwszy w Europie interaktywny portal edukacyjny dla dzieci. - Dzięki niemu dzieci uczą się samodzielności w świecie wiedzy - mówią wydawcy.

Użytkownicy portalu będą mogli zakładać kluby naukowe, dzielić się swoją wiedzą, dyskutować na forach. Za pomocą mechanizmu sondy można będzie badać opinie swoich rówieśników na różne tematy. W części rozrywkowej można będzie nie tylko rozwiązywać krzyżówki i quizy, ale samemu je tworzyć. Dużą wagę położono na przejrzystość oraz intuicyjną nawigację serwisu.

 

- Portal jest przygotowany w taki sposób, by już 7-letnie dzieci potrafiły aktywnie i bezpiecznie z niego korzystać edytując tekst, dołączając zdjęcia, tworząc aktywne linki i komunikując się z innymi dziećmi - mówi Agata Wilam, założycielka Uniwersytetu Dzieci.

www.uniwersytetdzieci.pl

Ocena 2.65/5 (53.01%) (355 głosów)
 • Śledzik
TAGI: dzieci   startupy  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.