WikiReader: 99$ za nieograniczoną wiedzę w swojej kieszeni

Krzysztof Marciniak, 14-10-2009 | Źródło:

WikiReader to urządzenie wielkości palmtopa o nieco szerszych gabatytach, które bez trudu zmieścimy w kieszeni. Nie jest to sprzęt wielofunkcyjny, ponieważ jego główne, a zarazem jedyne zadanie to - dostęp do zasobów Wikipedii.

WikiReader to bardzo proste urządzenie, zarówno pod względem działania jak i obsługi. Składa się z dotykowego ekranu oraz 3 prostych przycisków (Search, History, Random). Zasilany jest dwiema bateriami AAA, co starcza na efektywną pracę na kilka miesięcy.

wikireader


Urządzenie jest bardzo przydatne jednak jedynie dla tych osób, które cały czas korzystają z encyklopedycznej wiedzy. Grono szerokich odbiorców znajdzie wśród uczniów szkół gimnazjalnych i średnich. W przypadku osób pracujących już nie znajdzie tak wielu zainteresowanych.

Urządzenie posiada jedną wadę, która jest bardzo znacząca. Artykuły nie są uaktualniane na bieżąco lecz kwartalnie, przez co mamy dostęp do starszych, niekiedy niepoprawnie merytorycznie danych. Jest to jednak wynagradzane użytkownikowi przez możliwość darmowej subskrypcji, dzięki której co 3 miesiące będzie można uaktualnić bazę danych na WikiReaderze.

 

Ocena 2.64/5 (52.83%) (290 głosów)
  • Śledzik
TAGI: wikipedia   wideo   wikireader  

Komentarze:


  • Dodał: patrc data: 2009-10-14
    Bo ja wiem, czy to się sprzeda skoro można równie dobrze skorzystać z Wikipedii na telefonie komórkowym?!
  • Aktualizacje
    Dodał: dos data: 2009-10-24
    Użytkownik może sobie zaktualizować dane kiedy tylko zechce za darmo, od momentu zakupu WikiReadera aż do końca świata, bo pliki sobie można przygotować samemu :P Płatne jest tylko wysyłanie gotowych kart SD (fizycznych, nie obrazów do ściągnięcia - te są darmowe).


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.