Sumo Paint - rewelacyjny edytor grafiki online w wersji 2.0

Dawid Kulbaka, 12-10-2009 | Źródło: Paweł Wimmer

Sumo Paint – internetowa aplikacja przypominająca interfejsem Photoshop została opublikowana w wersji 2.0. Program działa w przeglądarce internetowej, nie ma żadnych ograniczeń i jest bezpłatny.

Sumo Paint działa w sieci od końca 2008 roku. Pod koniec stycznia tego roku został opublikowany w wersji 1.0, a niedawno w wersji 2.0.

 

Program jest przeznaczony do obróbki grafiki rastrowej dla amatorów. Wielość dostępnych funkcji nie powoduje utraty szybkości usługi – aplikacja działa płynnie jak na rozbudowany program napisany we Flashu na potrzeby internetowe.

Sumo Paint obsługuje warstwy, efekty przenikania czy przezroczystości, a także oferuje m.in. palety Shape/Brush Tools i wiele innych. Aby rozpocząć pracę z programem nie jest wymagana rejestracja.

 

 

- Sumo Paint jest obecnie w ścisłej czołówce webowych aplikacji do przetwarzania grafiki, na pewno porównywalnym z Aviary. To żywy dowód, jak ogromnie rozwinęło się programowanie aplikacji flashowych - Finowie osiągnęli naprawdę mistrzostwo - napisał na blogu Paweł Wimmer.

Ocena 2.73/5 (54.63%) (436 głosów)
 • Śledzik
TAGI: narzedzia   sumo   design  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.