Kolejna szansa na dofinansowanie dla e-biznesu

Dawid Kulbaka, 06-10-2009 | Źródło: PARP

Wczoraj ruszył trzeci i ostatni w tym roku konkurs w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka – "Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B". Na e-przedsiębiorców czeka prawie 157 mln złotych.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozdysponuje środki między firmy, które chcą zbudować platformy wymiany informacji lub zintegrują istniejące systemy informatyczne, dzięki czemu komunikacja handlowa pomiędzy kooperantami będzie przebiegała automatycznie. Działania te przyczyniają się m.in. do zwiększania efektywności przedsiębiorstw i wzrostu ich konkurencyjności na rynku.

Nabór wniosków w ramach działania 8.2 potrwa do 23 października chyba, że łączna kwota dofinansowania w ramach złożonych wniosków osiągnie 130% przewidzianej alokacji. Jeśli tak się stanie, zakończenie naboru wniosków może nastąpić wcześniej, o czym PARP będzie informował na stronie internetowej www.parp.gov.pl.
 
Działanie 8.2 skierowane jest do mikro-, małych i średnich przedsiębiorców, którzy planują współpracę w formie elektronicznej z co najmniej dwoma innymi podmiotami. Istotą projektów realizowanych w ramach działania 8.2 jest stworzenie nowych lub integracja obecnych systemów informatycznych współpracujących ze sobą firm, które sprawią, że wymiana informacji między nimi będzie zautomatyzowana. Projekty objęte są dofinansowaniem od 20 tys. zł do 2 mln zł, maksymalnie przez 24 miesiące.

www.web.gov.pl

Ocena 2.76/5 (55.2%) (304 głosów)
  • Śledzik
TAGI: parp   konkursy   ue  

Komentarze:

  • KQsjSThjGlf
    Dodał: Jayrald data: 2012-02-05
    Ja także bzrado uważnie przeczytałem dzisiaj drugi portal i mocno się zdziwiłem, czytając pismo burmistrza który zarzuca Gazecie Pasłęckiej, ze podaje kłamliwe informacje na temat wyboru na stanowisko w MOSiR. Moim zdaniem na portalu był zamieszczony tylko fragment blogu radnego K. Kopańskiego z informacją i tym. Dlatego taki tekst nie powinien być adresowany do gazety a do radnego, który na swoim blogu zamieścił autoryzowany wywiad. Moja wiedza na ten temat jest taka, ze jeśli ktoś udziela wywiadu i jeszcze go autoryzuje to odpowiada za swoje słowa. Dlatego burmistrz pomylił adresy i chyba nie potrafi czytać ze zrozumieniem.


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.