Konta firmowe na Allegro

Dawid Kulbaka, 02-10-2009 | Źródło: Allegro

Za tydzień Allegro.pl wprowadzi nową opcję do portalu: konto Firma. Od tej pory loginy użytkowników, którzy prowadzą na Allegro działalność handlową jako zarejestrowani przedsiębiorcy, będą wyróżnione specjalnym znaczkiem.

Wszystkie konta na Allegro będą się dzielić na dwa rodzaje: konta zwykłe i konta Firma. Każdy użytkownik już w trakcie rejestracji będzie wybierał typ konta właściwy dla charakteru jego działalności w serwisie. Kto zechce występować na Allegro jako przedsiębiorca i wybierze konto Firma, będzie zobowiązany do uwiarygodnienia swojej działalności poprzez przysłanie skanów odpowiednich dokumentów.

 

- W tym celu nie będziemy jednak wymagać osobnego kontaktu z administracją serwisu: dzięki odpowiednio przebudowanemu formularzowi rejestracyjnemu cały proces będzie zautomatyzowany - mówią wydawcy.


Użytkownicy obecnych kont prywatnych nie zauważą żadnej zmiany: ich konta będą teraz kontami zwykłymi. Konta pozostałych Użytkowników przejdą migrację, w zależności od swojego obecnego statusu. Kto obecnie ma otwarte konto fakturowe i wypełnione pole „Firma” w ustawieniach konta Allegro, po przysłaniu skanów dokumentów stanie się użytkownikiem konta Firma.

 

Użytkownik, który ma tylko wpisaną nazwę firmy, będzie miał czas na podjęcie decyzji – może przekwalifikować konto na zwykłe albo uzupełnić dane i stać się użytkownikiem konta Firma. Kto posiada tylko konto fakturowe, ale nie wypełnił pola „Firma”, stanie się użytkownikiem konta zwykłego.

Ocena 2.63/5 (52.55%) (499 głosów)
 • Śledzik
TAGI: allegro  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.