Używanie Photoshopa nielegalne?

togrodowicz, 28-09-2009 | Źródło: Mashable

Jak pisze jeden z najpoczytniejszych blogów sieciowych Mashable, francuscy parlamentarzyści mają pasjonujący nowy pomysł na obróbkę graficzną zdjęć w tym popularnym programie.

Francuscy politycy są w trakcie tworzenia nowej ustawy, która ściśle określi możliwość korekty zdjęć w Photoshopie. Jeśli projekt ujrzy światło dzienne, to każde zdjęcie poddane obróbce, które ukaże się w gazecie lub każdym innym magazynie bądź na portalu w kontekście reklamy, będzie podlegało pod Regulate Airbrushed Pics File.

Pod tym hasłem kryje się konieczność umieszczania pod fotografiami sprostowań typu: ''zdjęcie to zostało poddane obróbce w celu lepszej sprzedaży reklamowanego produktu. wizurunek osoby przedstawiony na fotografii nie jest zgodny z rzeczywistością''.

Całe zamieszanie z Photoshopem zostało wywołane przez niedawny raport przedstawiony przez francuskie ośrodki badawcze dotyczące bulimii i anoreksji.

Valerie Boyer z firmy badawczej French MP: ''Wielu młodych ludzi, szczególnie dziewczyn, nie znają różnicy pomiędzy światem wirtualnym a rzeczywistym. Nastolatki często popadają w kompleksy widząc idealne sylwetki przedstawione na reklamach, co w niektórych przypadkach może prowadzić do anoreksji czy bulimii.''

Za brak klauzuli umieszczonej pod zdjęciem mają grozić kary w wysokości 30 tys. euro.

Ocena 2.79/5 (55.76%) (382 głosów)
 • Śledzik
TAGI: foto   photoshop  

Komentarze:

 • Tytuł
  Dodał: Gość data: 2009-09-28
  Tytuł newsa jak w "Fakcie" czy innym szmatławcu. Jeszcze 2 takie i przestaję odwiedzać Webinside.
 • ojoj
  Dodał: lipt0n data: 2009-09-28
  ojoj..boimy sie nieznajomy...bez ciebie ta strona upadne
 • Drogi lipt0n
  Dodał: Gość data: 2009-09-29
  Skoro piszesz "boimy sie" to znaczy, że jesteś z redakcji Webinside - powiedz zatem dlaczego nie masz odwagi podpisać się imieniem i nazwiskiem? Zawsze w taki chamski sposób odzywacie się do czytelników?
 • @ Gość
  Dodał: Dawid Kulbaka data: 2009-09-29
  Użytkownik lipt0n nie jest z redakcji Webinside, zapewniam Cię :-)
 • UBEznMzeuGBG
  Dodał: Manuella data: 2012-02-05
  pisze:Cześć, to jest knormtaez.Aby skasować knormtaez po prostu zaloguj się i wyświetl knormtaeze do wpisu, gdzie znajdują się opcje ich edycji oraz usuwania.


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.