Pozycjonowanie stron: keywords nic nie znaczą

Dawid Kulbaka, 23-09-2009 | Źródło: Google

Google oficjalnie potwierdziło, że słowa kluczowe nie są brane pod uwagę przez algorytm tej wyszukiwarki przy ocenianiu wartości stron.

W sieci wśród osób zajmujących się pozycjonowaniem od lat trwały dyskusje na temat zasadności używania słów kluczowych w procesie pozycjonowania witryn. Polemika między zwolennikami keywords a ich przeciwnikami trwała w najlepsze, tymczasem Google przyznało na blogu Webmaster Central Blog, że obecnie gra nie jest jednak warta świeczki.

 

Słowa kluczowe były wykorzystywane przez roboty, ale z uwagi na rosnące spamowanie stron takimi znacznikami Google zaprzestało korzystania z tej opcji.

 

Usilne dodawanie tagów keyword nie ma więc większego sensu, jeśli pozycjonujemy się w wyszukiwarce Google (chyba, że korzystamy z aplikacji Google Search Appliance). Podobna sytuacja dotyczy opisu stron. Jednakże ten może być używany do prezentacji zawartości strony w samej wyszukiwarce, więc stosowanie go na pewno nie zaszkodzi.

 

Ocena 2.89/5 (57.76%) (501 głosów)
 • Śledzik
TAGI: seo   pozycjonowanie   wideo   google  

Komentarze:


 • Dodał: Radość data: 2009-09-25
  keye może i nic nie znaczą za to title bardzo dobrze podbija stronę, nawet jeśli na stronie nie ma słów związanych z tym co się wpisało w title

  I co na to Google? ;-)

 • Dodał: Gość data: 2009-09-25
  Ale to było wiadomo od dawna i stało jak byk w pomocy od google.

  W oficjalnej dokumentacji jest napisane, że analizowane są takie tagi:
  * Opis strony – "nie wpływają one na ranking w wynikach"
  * Tag Robots/GoogleBot
  * Tytuł strony
  * Strona kodowa
  * Tag odświeżenia/przekierowania
  * Tag weryfikacyjny - do usług narzędzi dla webmasterów.
  Źródło: http://poradnik-seo.pl/optymalizacja/slowa-kluczowe.html

  W dokumentacji jest wyraźnie napisane; "Google rozumie następujące tagi:"
  Dla osób chcących zapoznać się z całą dokumentacją: http://www.google.com/support/webmasters/

  Więc wpis ani odkrywczy ani innowacyjny ;)
 • nieścisłość
  Dodał: Gość data: 2009-09-25
  Autor artykułu zbyt szeroko potraktował to, co Google ogłosił dość dawno: słowa kluczowe umieszczone w określonych tagach nie są brane pod uwagę przy ocenianiu wartości stron. Ta nieścisłość może na użytkownikach niezaznajomionych z tematem zrobić wrażenie, jakoby słowa kluczowe w ogóle nie były brane pod uwagę :) O wartości słów kluczowych można by długo pisać i czytać :), np. tu: http://www.reklamawinternecie.pl/
 • duplicate content
  Dodał: Gość data: 2009-09-28
  Niestety jest to temat powtarzany z ostatnich światowych serwisów. Ogólnie jest tak każdy dostaje ten sam artykuł i piszę polską wersje - piękne powtarzanie gdyby nie redagowanie był by duplicate content
  http://findable.pl


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.