Początki zmian w ikonie serwisów społecznościowych

Grzegorz Komsta, 22-09-2009 | Źródło: CNET News.com

Pisaliśmy kilka tygodni wcześniej, że MySpace ma poważny kłopot z zatrzymaniem obecnych użytkowników i przyciągnięciem nowych, którzy chętniej wybierają Facebooka. Z tego powodu serwis ma zostać przekształcony w platformę rozrywkową. W najbliższych miesiącach pojawi się całkowicie nowa odsłona MySpace Video.

MySpace Logo

 

Nowy serwis z klipami wideo zostanie stworzony we współpracy z Hulu, w którym News Corp. ma znaczną część udziałów. Zostanie również nadana nowa nazwa, co ma uczynić platformę wideo atrakcyjniejszą dla potencjalnych reklamodawców.

 

W ramach nowej platformy wideo oferowane będą filmy, popularne programy rozrywkowe oraz teledyski. News Corp. jako konglomerat medialny nie będzie miało problemu z dostarczeniem interesującej oferty. Obecny serwis MySpace Video pozwala na obejrzenie wybranych programów i niewielkiej liczby pełnometrażowych filmów, ale na tle konkurencji wypada bardzo słabo.

 

Przed MySpace bardzo trudne zadanie. Nie ma pewności, że przekształcenie tego serwisu społecznościowego, w platformę rozrywkową przyniesie sukces i przyciągnie użytkowników. Póki co firma liczy na to, że uda się zarobić trochę pieniędzy na serwisie z klipami wideo.

 

Ocena 2.51/5 (50.27%) (481 głosów)
 • Śledzik
TAGI: spolecznosci   wideo   myspace  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.