Przechwycił na Allegro ponad 900 kont

Dawid Kulbaka, 21-09-2009 | Źródło: Policja - KWP w Gdańsku

Gdańscy policjanci zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który bezprawnie uzyskał dane osób posiadających konta na Allegro.

Na ich profilach wystawił do sprzedaży ponad 14 tysięcy przedmiotów, m.in. telefony komórkowe, doładowania do telefonów, konsole do gier i programy komputerowe. Wiadomo, że w przygotowanych przez 40-latka aukcjach udział wzięło 900 osób, które po wygranych licytacjach wpłaciły na konta bankowe sprawcy ponad 140 tys. zł.

 

 Praca śledczych wykazała, że 40-latek, chcąc pozyskać jeszcze więcej pieniędzy, podszył się pod pracownika portalu aukcyjnego i spreparował e-maila do użytkowników portalu. Mężczyzna poinformował właścicieli profili, że jeśli zapłacą 12 złotych, będą informowani o wszelkich ruchach na swoich kontach.

W mieszkaniu oszusta policjanci zabezpieczyli dwa laptopy, prawie 170 płyt z nielegalnym oprogramowaniem i filmami, telefony komórkowe, ponad 70 sztuk kart prepaidowych różnych sieci komórkowych oraz dokumenty kont bankowych, na które były dokonywane przelewy z wygranych aukcji. Na poczet przyszłych kar i grzywien zajęto również organy elektroniczne oraz gitarę akustyczną - przedmioty warte 7,5 tys. zł.
 
40-letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za dokonane oszustwa grozi mu 8 lat pozbawienia wolności.

Ocena 2.66/5 (53.16%) (494 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.