Polski projekt Codility w finale Seedcamp

Dawid Kulbaka, 15-09-2009 | Źródło: Ubik

Startup oferujący aplikację do zdalnej, automatycznej oceny poziomu umiejętności programistów w procesie rekrutacji, znalazł się w grupie 23 firm zakwalifikowanych do finału europejskiego konkursu Seedcamp.

Projekt Codility pokonał w walce o udział we wrześniowym Seedcamp Week kilkaset innych młodych przedsięwzięć internetowych z Europy i Bliskiego Wschodu. Obecność w finale oznacza dla Codility zaproszenie do Londynu w dniach 21-25 września 2009, gdzie podczas sesji spotkań z ekspertami i mentorami zostanie wyłoniona piątka zwycięzców.

 

Każda spośród tych pięciu firm otrzyma do 50 tysięcy euro i propozycję przeprowadzenia się do Londynu na 3-miesięczny okres, podczas którego przy wsparciu międzynarodowych funduszy inwestycyjnych przygotowywać będzie finalny produkt, mający zawojować globalne rynki.

- Codility obniża koszty rekrutacji programistów nawet o 90%.  Pokazuje rekruterowi kompetencje kandytata, wymagając napisania fragmentu kodu, a następnie sprawdzając jego poprawność oraz skalowalność. Każdy taki test to zaoszczędzona godzina pracy doświadczonego programisty, który musiałby osobiście rozmawiać z kandydatem - mówią wydawcy projektu.

Rozwiązanie proponowane przez Codility jest już oferowane działom rekrutacji firm technologicznych na całym świecie i stosowane m.in. w Chinach.

Ocena 2.65/5 (53.08%) (321 głosów)
 • Śledzik
TAGI: codility   startupy   seedcamp  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.