Nowy inkubator pomysłów internetowych

Dawid Kulbaka, 08-09-2009 | Źródło: NewMedia Labs

Oferta NewMedia Labs skierowana jest do twórców serwisów i obejmuje pomoc oraz doradztwo w zakresie technologii i rozwiązań programistycznych, a także wsparcie marketingowe i finansowe. Firma chce pomagać osobom nieposiadającym odpowiedniego zaplecza w realizacji ich pomysłów.

NewMedia Labs to projekt Goldbach Media – szwajcarskiej spółki zajmującej się reklamą w mediach elektronicznych i marketingiem mobilnych. Inkubator projektów internetowych jest drugą inwestycją Goldbach Media w naszym kraju – od września ub. r. spółka jest właścicielem pakietu większościowego Grupy ARBOmedia AG.

Pierwszym projektem rozwiniętym w ramach inkubatora jest serwis społecznościowy dla fanów sportu i aktywnego spędzania czasu Aktywni.pl. NewMedia Labs brał udział w finansowaniu przedsięwzięcia, budowie strony i jej zawartości, a także w tworzeniu spółki. Serwis Aktywni.pl powstał na początku roku, dziś zaś odnotowuje ponad 70 tys. użytkowników pół miliona odsłon.

Poza spełnianiem funkcji inkubatora pomysłów NewMedia Labs realizuje zlecenia komercyjne związanie z budowaniem stron internetowych, a także tworzy własne projekty. Struktura nowej firmy liczy 19 osób. Znacząca część zespołu pracuje w Lublinie, gdzie zlokalizowano zaplecze programistyczne NewMedia Labs.

Ocena 2.62/5 (52.42%) (327 głosów)
  • Śledzik
TAGI: startupy   inkubatory  

Komentarze:

  • Aniołki
    Dodał: zombi data: 2009-09-08
    o, kolejni to wyłudzania kasy, anioły biznesu, taaaa


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.