Scarky: zagadki ścisłe na twój blog

Dawid Kulbaka, 13-08-2009 | Źródło: Sphere Research Labs

Polscy programiści stworzyli portal na bazie SPOJ Engine. Dzięki temu każdy w przeciągu kilku minut może umieścić element konkursowy wraz z automatycznie generowanym rankingiem na swojej stronie domowej lub blogu.

Jest to pierwsze na świecie rozwinięcie portalu typu Online Judge, które umożliwia tworzenie zagadek i łamigłówek (również programistycznych) osadzanych na stronie internetowej użytkownika.

Osoby nie mające pojęcia o programowaniu mogą tu łatwo tworzyć zagadki logiczne, matematyczne, czy sudoku. Razem z gotowym okienkiem umieszczanym na stronie, Scarky dostarcza mechanizm sprawdzania poprawności odpowiedzi i generowania rankingu.

Systemy typu Online Judge najprościej można określić jako umieszczone w internecie zbiory zadań dla programistów zaopatrzone dodatkowo w moduł do sprawdzania poprawności rozwiązań.

Z kolei SPOJ jest jedynym na świecie systemem, w którym zgłoszenia można nadsyłać w wielu językach programowania (obecnie dostępnych jest ich ponad 30).

Ocena 2.52/5 (50.34%) (358 głosów)
 • Śledzik
TAGI: wtyczki  

Komentarze:



  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.