Właściciel sklepu 1rtv.pl zatrzymany

Dawid Kulbaka, 07-08-2009 | Źródło: Policja

Artur L, który od kilku miesięcy oszukiwał klientów przez swój sklep internetowy www.1rtv.pl wpadł w ręce policji. Mężczyzna mógł oszukać ponad 100 osób na kwotę 400 tys. złotych.

Pod koniec ubiegłego roku na rynku internetowym powstał sklep oferujący po bardzo korzystnych cenach (nawet 50% taniej niż u konkurencji) sprzęt rtv i agd.

Dostawca nie dopuszczał innej formy zapłaty jak przelew na konto. Sklep mimo to wydawał się w oczach ludzi wiarygodny, klienci mogli zobaczyć 2 duże reklamy witryny w prasie codziennej.

Niestety, towar nie trafiał w ręce klientów. Powiadomieni policjanci ustalili, że oszust wykorzystał dane istniejącego wydawnictwa, aby założyć sklep internetowy.

Policjanci szacują, że Artur L. oszukał ponad 100 osób na kwotę około 400 tys. złotych. Dziś zostanie przesłuchany w prokuraturze i usłyszy zarzuty. Sąd natomiast zdecyduje o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego.

O całej sprawie pisaliśmy w artykule 1rtv.pl - podejrzane wyprzedaże telewizorów.

Ocena 2.61/5 (52.24%) (250 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.