Spółka Gery.pl w likwidacji

Dawid Kulbaka, 06-08-2009 | Źródło: Własne

Działająca od 2001 roku firma Gery.pl Sp. z o.o., zrzeszająca portal tematyczny o tej samej nazwie oraz różne, pomniejsze strony hobbystyczne postawiona została w stan likwidacji.

Obecnie portal  Gery.pl odwiedza  2.5 miliona użytkowników miesięcznie.

W lutym 2008 roku portal Gery.pl został przejęty przez firmę Redefine – spółkę powołaną przez Polsat do realizacji projektów internetowych. Już wtedy pisaliśmy, że na bazie witryny stworzonej przez Gerarda Grecha i oraz kilku innych zakupionych witrynach (m.in. FrazPc), Redefine chce uruchomić portal horyzontalny. Być może te plany zaczynają właśnie się ziszczać.

- Decyzja o postawieniu spółki w stan likwidacji została podjęta przez właścicieli, którzy działają zgodnie ze swoim interesem ekonomicznym - powiedziała dla Webinside Teresa Wierzbowska z Redefine.

Na razie nie są znane plany co do domen (oraz serwisów pośrednich, jak Startowy.com czy mBlog.pl) oraz struktury portalu. Nie wiadomo także jaką rolę przy nowym projekcie będzie odgrywał Grech.

Rzecznik prasowy dodała, że aktualnie są weryfikowane różne możliwe scenariusze.

- Podjęcie decyzji o likwidacji spółki prawa handlowego Gery.pl Sp. z o.o. nie oznacza automatycznej likwidacji serwisów czy domen. Dalsze decyzje podejmowane będą przez likwidatora spółki i właścicieli po przeprowadzeniu kompleksowych analiz – dodała Wierzbowska.

Jeszcze dwa miesiące temu portal według badań Gemius Traffic notował oglądalność na poziomie prawie 2.5 miliona użytkowników i 13 milionów odsłon.

www.gery.pl

Ocena 2.49/5 (49.78%) (448 głosów)
 • Śledzik
TAGI: portale   redefine   gery  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.