Miliard pobrań Firefoksa

Grzegorz Komsta, 03-08-2009 | Źródło: News.com / CNET

W ubiegłym tygodniu, w piątek, Mozilla odnotowała miliard pobrań swojej przeglądarki Firefox. To kolejny milowy krok w historii rozwoju Firefoksa i jak już zdążyliśmy się przyzwyczaić, społeczność skupiona wokół tej przeglądarki chętnie zwraca na to uwagę.Najważniejsze dla Mozilli statystyki to jej udział w rynku przeglądarek, ale firma z chęcią chwali się również innymi danymi liczbowymi, takimi jak choćby liczba pobrań aplikacji. Tym razem liczba ta przekroczyła miliard pobrań, przy czym nie uwzględnia się w tym automatycznych aktualizacji. Z tej okazji uruchomiono specjalną stronę "Miliard + Ty".

Przypomnijmy, że w 2008 roku zorganizowano Firefox Download Day, podczas którego internauci pobrali przeglądarkę tej firmy 8 milionów razy w przeciągu 24 godzin.

Są jednak jeszcze statystyki, które dla Mozilli nie są już wcale takie radosne. Dotyczą one Internet Explorera 8, który według źródeł zbliżonych do Microsoftu, został pobrany 200 milionów razy przez ostatnie 4 miesiące. Czyżby produkt Microsoftu zaczynał bronić się przed dalszą utratą rynku?

Ocena 2.77/5 (55.44%) (417 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.