Jest Adblock do Google Chrome

, 01-06-2009 | Źródło: ReadWriteWeb

Na rynku ukazały się od dawna oczekiwane dodatki do Google Chrome. Teraz korzystając z przeglądarki możemy użytecznie wykorzystywać 3 elementy, o które ją wzbogacono: AdSweep, PageRank oraz Cleeki.

Wszystkie dodatki korzystają z HTML, JavaScript i CSS. Programiści pomyśleli o funkcjonalności, dlatego z dodatków możemy cieszyć się od razu po zainstalowaniu, bez konieczności ponownego uruchamiania przeglądarki.

Kolejny atut to zapewniona kompatybilność ze wszystkimi następnymi wersjami Google Chrome, zainstalowane elementy będą działały bez potrzeby uaktualnień.

Pierwszy dodatek to AdSweep, który umożliwia blokadę reklam na stronach. Pracuje na podobnej zasadzie jak AdBlock w Firefoksie.

Jakość i hierarchie stronom internetowym możemy nadawać poprzez drugi element, o który wzbogacił się Chrome - to PageRank.

Trzeci to dodatek Cleeki. Użyteczność tego elementu polega na kliknięciu prawym przyciskiem myszy na tekście, po którym otwiera się pole dostępnych opcji typu: pokaż na mapie, przetłumacz, znajdź na Facebooku, wyjaśnij znaczenie czy wyślij e-mailem.Dodatkowo Google oznajmiło, że stworzy "muzeum dodatków", do którego dostęp będzie absolutnie wolny, zapewniając każdemu internaucie możliwość pobrania wszelakich elementów, które kiedykolwiek zaprezentowało.

Ocena 2.78/5 (55.6%) (341 głosów)
 • Śledzik
TAGI: google   chrome   adblock  

Komentarze:

 • d
  Dodał: Gość data: 2009-12-01
  nic nie działa, nie da sie pobrać!
 • j.w.
  Dodał: Gość data: 2009-12-02
  nic nie działa, nie da sie pobrać!

 • Dodał: Gość data: 2010-01-28
  Działa działa... :]

 • Dodał: Gość data: 2010-02-21
  dziala dziala wszystko

 • Dodał: Gość data: 2011-03-02
  Witam

  Poniżej instrukcja jak zainstalować wtyczkę adblock plus w chrome

  http://www.zaradni.pl/ porada/4746,jak_pozbyc_sie_reklam_w_chrome_adblock_ plus_dla_chrome

 • Dodał: Gość data: 2011-04-07
  nie dziala wracam do mozili


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.