Picnik: edytor zdjęć online

, 22-04-2009 | Źródło: własne

Jeszcze kilka lat temu edycja zdjęć lub ich retusz był czymś naprawdę rzadkim. Pomijając konieczność posiadania profesjonalnego oprogramowania, tak naprawdę mało kto radził sobie z funkcjami jakie oferowali producenci softwareu. Jednym słowem wszystko to było zbyt trudne. Dziś, mamy do dyspozycji edytor plików graficznych, który obsługuje się przy pomocą przeglądarce internetowej.

Prostota


Picnik to narzędzie online, które potrafi obsłużyć dziecko znające angielski w stopniu podstawowym. Posiadanie umiejętności nie jest potrzebne, ponieważ inteligentne skrypty przekształcą obraz graficzny tak, jak będziemy tego chcieli.

Metodą prób i błędów każdy użytkownik może uatrakcyjnić swoje zdjęcie i na dodatek nie zajmie mu to dużo czasu, wręcz przeciwnie - bardzo mało - biorąc pod uwagę uzyskany efekt.


 

Funkcjonalność


Przy pomocy kilku kliknięć możemy m.in. usunąć efekt czerwonych oczu, przeskalować fotografię - nadać jej pożądanej wielkości bez straty jakości, wyciąć wybraną część zdjęcia oraz dowolnie przekręcić obraz w zakresie 360 stopni. To nie wszystkie funkcje Picnik. Dodatkową zaletą jest możliwość automatycznego "naprawiania" zdjęcia oraz dowolna konfiguracja kontrastu oraz ostrości krawędzi.

Co więcej bardzo szybko i łatwo możemy stworzyć zlepek zdjęć z obrazów uploadując je z dysku komputera lub z facebooka, myspace czy flickr. Piknic obsługuje wymienione serwisy społecznościowe. Po ówczesnej konfiguracji, wszystkie obrazy stamtąd zostaną przerzucone do Piknic.


 

Przejrzystość


Strona Picnik zaskakuje swoją przejrzystością. Wszystko można bardzo łatwo i szybko znaleźć. Pracując z Piknic, na dowolnie otwartej stronie znajduje się dosłownie wszystko, co jest potrzebne użytkownikowi w danej chwili. Dzięki temu serwis jest bardzo przyjazny. Nie powoduje irytacji, która często jest powodowana przez nieumiejętność znalezienia poszukiwanej rzeczy.


 

Dostępność


Picnik dostępny jest z poziomu przeglądarki. Między innymi dzięki temu jest dostępny na wszystkich platformach: Windows, Mac i Linux. Co więcej nie wymaga pobierania żadnego dodatkowego opragromawania na dysku twardy użytkownika. Wszystkie działania dokonywane są na stronie www w czasie rzeczywistym.

Jest to narzędzie online całkowicie darmowe. Istnieje jednak możliwość wykupienia rocznego abonamentu ($24.95). Konto premium to bardziej rozbudowane funkcje i jeszcze większa kompleksowość programu.

Ocena 2.52/5 (50.45%) (381 głosów)
 • Śledzik
TAGI: narzedzia   foto  

Komentarze:


 • Dodał: Gość data: 2010-11-14
  gdzie moge go pobrać?
 • PICNIK
  Dodał: Gość data: 2011-02-10
  wszystko super dla kogos kto ma karte kredytowa..chce wykupic konto premium i jakos nie moge bo nie mam w posiadaniu karty kredytowej a innej opcji wykupienia konta premium nie ma..jak dla mnie to jest nieelastyczne i zacofane ..nie traktuje sie na rowno wszystkich uzytkownikow

 • Dodał: Gość data: 2011-05-01
  UIPO['U8P'U

 • Dodał: Gość data: 2011-10-25
  no taj.. chce dodać np. seduszko czarne. to musze kupić jakiś premium.. a karty kredytowej nie mam... masacra
  to jest żenada ..

 • Dodał: Gość data: 2011-10-25
  no taj.. chce dodać np. seduszko czarne. to musze kupić jakiś premium.. a karty kredytowej nie mam... masacra
  to jest żenada ..


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.