Flickr: zdjęcia kosmosu w cenie

, 23-02-2009 | Źródło: ReadWriteWeb

Amatorskie zdjęcia zawsze miały swoją wartość. Serwis astrometry.net do tej pory posiadał profesjonalne zdjęcia kosmosu, teraz chce rozszerzyć swoje zasoby o zdjęcia pochodzące od użytkowników Flickra.

O umieszczaniu fotografii pochodzących z Flickra zadecydowało to, że zdjęcia te mogą być równie niepowtarzalne jak te, które są wykonane przez profesjonalistów, przyczyniając się tym samym do odkrycia nowych zakątków kosmosu.

Zdjęcia trafiają do astrometry.net za pomocą usługi API Flickr, która to analizuje każdą fotografię pod względem jakości, pomaga w jej opisaniu oraz tworzy przypisy do zdjęć, ułatwiając pracę amatorskim fotografom.

Astronometry.net zaprosiło już do współpracy 400 użytkowników Flickra. Do tej pory do poznawania nowych miejsc w kosmosie potrzebny był wysokiej klasy teleskop, teraz już wystarczą zdjęcia wykonane przez pasjonatów astronomii zwykłym aparatem cyfrowym.

astrometry.net

Ocena 2.62/5 (52.3%) (439 głosów)
 • Śledzik
TAGI: foto   flickr  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.