Onet rzuca rękawicę - rusza konkurencja dla Wykop.pl: Wyczaj.to!

Dawid Kulbaka, 23-01-2009 | Źródło: Wyczaj.to, Antyweb

Stało się. Potężny internetowy gigant tworzy konkurencję dla serwisu Wykop.pl. Onet.pl - największy polski portal internetowy - uruchomił właśnie witrynę Wyczaj.to i w lutym rozpoczyna płacenie za najciekawsze linki.

Popularne materiały w sieci (filmy, obrazy, dźwięki, artykuły) mogą być dodawane przez użytkowników do serwisu i "wykopywane", a raczej "wyczajone" przez społeczność.

Każde "wyczajenie" publikowane na serwisie posiada temperaturę, która określa popularność wyczajenia. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość podgrzewania lub schładzania temperatury.

Za najciekawsze linki użytkownicy otrzymywać będą realne pieniądze. - Każdego miesiąca mamy przygotowane aż 6 000 zł dla użytkowników, których wyczajenia okazały się najbardziej popularne - można przeczytać na stronie Wyczaj.to.

Co tydzień użytkownik z najpopularniejszym linkiem otrzyma 400 zł, drugi i trzeci link odpowiednio: 300 i 200 zł. Użytkownicy popularnych treści, którzy dodają materiały autorskie tylko do sieci Wyczaj.to mogą liczyć na 200zł premii.

Strona segreguje zebrane materiały w odpowiednie kategorie: Hot, wiadomości, muzyka, technologia/nauka, ciekawe, śmieszne, straszne oraz sexy. Do wgrywania materiałów na serwery wydawcy przygotowano odpowiedni panel.

Konkurencja z Wykopem zapowiada się imponująco. Na Wyczaj.to pojawiły się już bowiem pierwsze symptomy ostrej rywalizacji: "Nie wykopuj w sieci za darmo… Ty wyczajasz, my płacimy". Tymczasem społeczność Wykopu "wyczaja" właśnie konkurencję na stronę główną.

Kto za tym stoi

Obecnie serwisem zajmują się trzy osoby z ramienia Neuroadventures, czyli działu Onet.pl stworzonego we wrześniu ubiegłego roku do realizacji nowych projektów internetowych.

- Naszym celem jest pokazać Wam najlepsze, najciekawsze i najczęściej oglądane treści w sieci – wszystko w jednym miejscu - mówią wydawcy, podpisujący się jako Ewa, Janek i Magda:

www.wyczaj.to

Polecamy także:

Wyczaj.to hacked

Ocena 2.68/5 (53.67%) (411 głosów)
 • Śledzik
TAGI: portale   wykop   onet  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.