Google zamyka kilka swoich usług!

Dawid Kulbaka, 15-01-2009 | Źródło: SearchEngineLand

Google najpierw otwiera co jakiś czas swoje darmowe usługi, potem sprawdza czy przynoszą zysk. Jeśli aplikacje nie osiągają rentowności firma szybko się z nich wycofuje. Tak samo jest i teraz, do zamknięcia idą Google Catalog Search, Notebook, Dodgeball, Jaiku oraz Google Mashup Editor.

Niektóre z narządzi będą miały ograniczone funkcje. Według portalu SearchEngineLand Google zablokuje możliwość wysyłania własnych plików wideo do serwisu Google Video. Do tej pory internauci mogli wgrywać pliki do serwisu o nieorganicznej długości.

Inne aplikacje zostaną zamknięte dla nowych użytkowników. Tak będzie na przykład z narzędziem Notebook, który oferował organizację własnych notatek online. Użytkownicy, którzy korzystali z tego rozwiązania będą mogli nadal go używać. Aplikacja jednak nie będzie już rozwijana i nie będzie rejestrowała nowych użytkowników.

Odpowiednik Twittera także nie wypalił – Google uwolni jego kod i wypuści spod swoich skrzydeł. Pozostałe wymienione usługi zostaną zamknięte.

Oprócz tego w wyszukiwarce rozpoczyna się także fala zwolnień. Kryzys?

Ocena 2.57/5 (51.32%) (357 głosów)
 • Śledzik
TAGI: google   kryzys  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.