Powstaną doradcze kioski dla e-klientów

Dawid Kulbaka, 24-10-2008 | Źródło: Rzeczpospolita

PowstanÄ… punkty informacyjne, które bÄ™dÄ… miaÅ‚y sÅ‚użyć klientom internetowych sklepów – to jeden z ciekawszych zapisów przyjÄ™tej przez Sejm nowelizacji ustawy o Å›wiadczeniu usÅ‚ug drogÄ… elektronicznÄ…. Wszystkie punkty bÄ™dÄ… dziaÅ‚ać "w realu", a korzystanie z nich bÄ™dzie darmowe.
Za pomocą punktów użytkownicy sklepów będą mogli się dowiedzieć więcej na temat prawnych aspektów funkcjonowania rodzimego rynku e-commerce, uzyskać informacje o prawach i obowiązkach sprzedających oraz procedurach reklamacyjnych.

Powstanie sieci takich punktów konsultacyjnych zakłada także doradztwo w zakresie uprawnień konsumenckich. Pracownik punktu będzie bezpłatnie udzielał porad w przypadku gdy klient zostanie przez internetowy sklep oszukany. Wskaże odpowiednią instytucję czy rzecznika konsumentów i pomoże prawnie rozwiązać sporną sytuację.

Ale kioski skierowane będą także do samych sklepów. Każdy sprzedający w sieci będzie mógł zgłosić się na konsultację czy poradę prawną.

Nowelizacja ustawy nie przewiduje ilości punktów, które powstaną. Obecnie nad projektem pracuje Senat.
Ocena 2.54/5 (50.86%) (35 głosów)
  • Åšledzik
TAGI:  

Komentarze:



    Dodaj komentarz:


    Temat:
    Twój nick:
    Komentarz:
     

    Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.