Nowe YouTube API

Pawe Mczka, 13-03-2008 | Źródło: YouTube

YouTube udostępnia nową wersję API dającą znacznie większe możliwości personalizacji interfejsu. Od teraz twórcy oprogramowania mogą tworzyć aplikacje, za pomocą których użytkownik będzie mógł bezpośrednio korzystać z YouTube.

Do tej pory udostępnianie były jedynie takie udogodnienia jak możliwość udostępniania filmów na własnej stronie internetowej.
W nowej wersji YouTube API możemy z poziomu oprogramowania także:
 • wysyłać nagrania wideo na YouTube
 • dodawać i edytować metadane (tytuł, opis, oceny, komentarze, kontakty, itd.)
 • przechwytywać kanały informacyjne (najczęściej oglądane, najwyżej ocenianie, itd.) zlokalizowane dla 18 języków
 • zmieniać interfejs odtwarzacza (np. przyciski takie jak pauza, play, stop, itd.)
Nowymi możliwościami zainteresowało się już wiele znaczących korporacji. Electronic Arts planuje wykorzystać nowe YouTube API w swojej nowej grze Spore.

Użytkownik ma mieć możliwość nagrywania filmów z udziałem stworzonych przez siebie stworzeń i publikowania ich na YouTube. Animoto ma dać możliwość tworzenia własnych prezentacji multimedialnych i wysyłania ich na YouTube.

Prawdopodobnie w najbliższym czasie pojawi się bardzo wiele aplikacji korzystających z nowego API.

Jeżeli jesteś zainteresowany wykorzystaniem YouTube API w swojej aplikacji, powinieneś zapoznać się z bardziej szczegółowymi informacjami. Na stronach Google Code pojawił się poradnik pomagający programistom wdrożyć YouTube API.
Ocena 2.64/5 (52.84%) (148 głosów)
 • Śledzik
TAGI:  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.