Twórca Wikipedii pod ostrzałem

Dawid Kulbaka, 13-03-2008 | Źródło: The Sydney Morning Herald

Jimmy Wales, twórca legendarnej już Wikipedii, ma kłopoty. Nie tak dawno rozstał się ze swoją partnerką za pomocą edycji wpisu o sobie, a obecnie jest oskarżony o poprawę innego artykułu i przyjęcie z tego tytułu "dotacji" w wysokości 5000 dolarów.

Jimmy Wales. Fot. nytimes.com

Poszło o artykuł na temat Jeffa Merkeya – byłego pracownika firmy Novell. Wales miał kilkukrotnie edytować informacje na jego temat, po czym sam Merkey rzekomo przekazał mu za to wynagrodzenie.

Całą sprawa miała mieć miejsce 2 lata temu, a światło dziennie ujrzała dzięki... Merkeyowi. Co ciekawe historia wpisów na ten temat na Wikipedii pokazuje, że Wales faktycznie edytował artykuł o tej osobie, jako użytkownik Jimbo Wales.

Obecnie jednak Wales kategorycznie zaprzecza, że robił to za pieniądze. Twórca Wikipedii napisał, że nikt za pieniądze nie będzie specjalnie wyróżniany na łamach społecznościowej encyklopedii.
Ocena 2.73/5 (54.57%) (210 głosów)
 • Śledzik
TAGI:  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.