Blogerzy powalczą o władzę

Grzegorz Komsta, 26-02-2008 | Źródło: Reuters

Popularność w kampanii wyborczej jest niezwykle istotna. Trzech blogerów z Malezji postanowiło wykorzystać swoją popularność w sieci i przełożyć to na rzeczywiste głosy w odbywających się za miesiąc wyborach do parlamentu.

Wszyscy trzej blogerzy startują jako opozycja do obecnie rządzącej koalicji, która sprawuje swoją władzę już przez pięć dziesięcioleci.

Pierwszy z kandydatów to 52-letni Copywriter Jeff Ooi , który prowadzi blog zatytułowany „Screenshots”, który jest alternatywą dla prorządowej prasy.

Kolejnym kandydatem jest 35-letni Tony Pua, absolwent Oxfordu i właściciel firmy z sektora nowoczesnych technologii, który jak twierdzi, choć miał możliwości wyemigrować to postanowił, że zostanie w kraju, bo to jego dom.

Ostatnim z kandydatów jest Badrul Hisham Shaharin. W przeciwieństwie do Ooi oraz Pua liczy na zdobycie poparcia tam, gdzie zasięg internetu jest niewielki. Dodatkową trudnością będzie dla niego to, że na terenach wiejskich w tym kraju, partie opozycyjne mają mniejsze poparcie.
Ocena 2.8/5 (55.94%) (335 głosów)
 • Śledzik
TAGI:  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.