Płatni klikacze Digg.com

Dawid Kulbaka, 10-04-2007 | Źródło: Antyweb.pl

Powstał kolejny serwis, którego zadaniem jest promowanie linków na Digg.com. Mechanizm płatnego wykopywania adresów stron internetowych oparty jest na programie partnerskim. Użytkownicy zarejestrowani w systemie za każdy opublikowany link dostają wynagrodzenie.

Jest to pół dolara za link, w którzy uprzednio kliknęli. Zleceń w takich serwisach najczęściej dokonują oszuści, którzy chcą wypromować swoje strony. Z przyczyny słabego contentu, „zwykłą”metodą wykopywania linków nie mają szans na przebicie się do czołówki.

Mechanizm klikania sponsorowanego jest sprzeczny z regulaminem Digg.com dlatego wiele podobnych inicjatyw upada z powodu blokowania adresów IP osób klikających czy innych systemów weryfikacyjnych.

Ale nie zniechęca to nieuczciwych zleceniodawców, jak nowej witryny Subvert and Profit którzy chcą pojawić się ze swoją stroną na pierwszej stronie Digga. Gra jest warta świeczki - sama obecność na czołówce może przynieść przynajmniej 10 tys. unikalnych użytkowników na stronie.

Natłok odwiedzających strony w jednym momencie może jednak zablokować serwery, na których utrzymywana jest witryna. Do powszechnego użycia wszedł już termin określany jako digg effect, który obrazuje to zjawisko.

Ocena 2.57/5 (51.36%) (169 głosów)
 • Śledzik
TAGI:  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.