Jak popularna jest domena .eu?

Dawid Kulbaka, 24-05-2006 | Źródło: "redakcja"

Udostępniona w kwietniu europejska domena internetowa ".eu" cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie, ale nie wyprzedziła jeszcze żadnej popularnej domeny. Po niespełna dwóch miesiącach funkcjonowania jest na ósmym miejscu wśród najczęściej wybieranych przez internautów.

Domena jest dostępna od 7 kwietnia i już w pierwszym tygodniu funkcjonowania wnioski o zarejestrowanie na niej swoich adresów internetowych i kont pocztowych złożyło 1,5 mln osób - wynika z raportu przygotowanego dla Komisji Europejskiej.

Najchętniej z domeny korzystają Niemcy, Brytyjczycy i Holendrzy. Polska jest pod tym względem na ósmym miejscu wśród krajów UE.

Domena jest popularna nie tylko w UE, ale na całym świecie. Wnioski rejestracyjne do tej pory wpłynęły do administratora (międzynarodowej organizacji non-profit EUrid) z 46 krajów. Z raportu wynika, że co sekundę spływa 76 wniosków o rejestrację, podaje PAP.
Ocena 2.88/5 (57.59%) (216 głosów)
 • Śledzik
TAGI:  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.